Caryopteris x clandonensis 'Lissteph' STEPHI

Caryopteris x clandonensis 'Lissteph'
Caryopteris x clandonensis 'Lissteph' STEPHI
ořechoplodec
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.7m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Ořechoplodce nadchnou každého milovníka modré barvy stejně jako zahradníky, kteří se snaží naplánovat zahradu tak, aby kvetla co nejdéle. Nabízejí totiž pozdní kvetení od konce srpna do konce října a jejich modrá barva se krásně prolíná s ostatními pozdně letními a podzimními kytičkami a keři, jako jsou například zlatožluté rudbekie, bílé a růžové sasanky, nebo i stálezelené a nízké leukotoe, jimž touto dobou již začínají červenat listy. Ale jako každé pravidlo má svou výjimku, i zde se můžete setkat s pro ořechoplodec neobvyklou barvou.

Ořechoplodec STEPHI je unikátní barvou květů, která tentokrát není modrá, ale slabounce pastelově růžová. Ve všech ostatních ohledech je to ořechoplodec jaksepatří. Jedná se o nízký, opadavý keř s aromatickými listy, které jsou středně zelené, úzce kopinaté s několika mělkými zářezy po obou okrajích a při doteku vydávají příjemně kořeněnou vůni. Keř roste hustě do polokulovitého habitu s mírně přepadavými postranními větvemi, čímž nabídne uvolněný dojem do vaší letní kompozice. Je hustě větvený, ale zachovává si vzdušný charakter a díky světlé barvě květů vybízí ke kombinaci s kvetoucími keři či trvalkami v jiných barvách, například motýlím keřem, modřilem, drmkem, olověncem apod. Květy lákají veškerý křídlatý hmyz, hlavně včely. Odrůdu vyšlechtil Peter Catt z anglické školky Liss Forest Nursery a je chráněna evropským patentem č. EU 46805.

Nemá zvláštní nároky na půdu, i když lépe se mu daří v živných půdách se spodním obsahem jílu, zem ale musí být vždy propustná. Každé jaro je nutné mu loňské letorosty zkrátit o přibližně dvě třetiny, aby vytvořil mnoho nových větví, na kterých kvete. Potřebuje slunné a výhřevné stanoviště. Plně mrazuvzdorný do min. -25 °C, v propustných půdách až do -27 °C. V regionech s nižšími zimními teplotami se chová jako trvalka a zjara raší z kořenů a spolehlivě stihne i vykvést.

Poslední revize 04-10-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Caryopteris x clandonensis 'Lissteph' STEPHI
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU
Caryopteris x clandonensis 'Lissteph'
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.