Hydrangea macrophylla ‚Saxdifioros‘ DIVA FIORE

Hydrangea macrophylla ‚Saxdifioros‘
Hydrangea macrophylla ‚Saxdifioros‘ DIVA FIORE
hortenzie velkolistá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až fialová až modrofialová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE polostín
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

DIVA FIORE je obchodní jméno hortenzie velkolisté z Německa, kde je roku 2006 vyšlechtila Katrin Meinl. Jedním z rodičů byla odolná a osvědčená odrůda Semperflorens, která má 2 skvělé vlastnosti – velmi dlouho kvete a je výborně mrazuvzdorná. Druhý z rodičů přispěl k mírně odlišným odstínům květů, takže hortenzie DIVA FIORE dokáže nabídnout 3 barevné varianty – růžovou, modrou a fialovou. Odrůda je chráněna těmito patenty: 46606 (Evropa – 2017), PP28838 (USA – 2016) a 18770 (Velká Británie – 2017).

Její květy jsou velké, mohou mít až 15 cm v průměru a objevují se od června až do posledních teplých dnů podzimu. Barva květů závisí na pH půdy. V zásadité zemi bude růžová až červená, v kyselé fialová až modrá a v neutrální něco mezi. Ale běžně se laděním pH půdy nikdo moc netrápí a nechá keř vyrůst a kvést tak, jak mu zrovna půdní podmínky dovolí, takže často vidíte na jednom keři všechny barevné odstíny, protože ani půda není nikde jen čistě kyselá nebo zásaditá. Opadavé listy jsou široce vejčité, středně zelené a pevné. Rostliny s modrými květy mají listy tmavší. Roste středně rychle do kompaktního a hustého keře o výšce a šířce kolem jednoho metru.

Po odkvětu odstřihněte celé květenství, čímž podpoříte rychlejší tvorbu dalších květů, ale jinak tyto hortenzie nestříhejte – připravili byste se o kvetení. Aby keře dlouho kvetly, je nutné pravidelně hnojit, ideálně každý týden ve vodě rozpustným, selektivním hnojivem se zvýšeným obsahem fosforu na tvorbu květů.

Hortenzie velkolistá se pěstuje ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Jakmile zakoření, už nebývá tak choulostivá na občasné vysušení, přesto doporučujeme častěji zalévat. Nejlépe jí vyhovuje polostín nebo rozptýlené sluneční světlo. Přímé slunce zvládne pouze při dostatečné, pravidelné zálivce. V regionech se silnými nebo dlouhotrvajícími mrazy je lepší ji vysadit do zimního stínu, aby jí zimní slunce nespálilo konce větví s poupaty. Dobře ji zamulčujte, aby půda neztrácela vláhu. Šlechtitelka udává skvělou mrazuvzdornost až do cca -29 °C.

Poslední revize 08-07-2024
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Hydrangea macrophylla ('Bailmer' ) ENDLESS SUMMER®
Hydrangea macrophylla 'SEMPERFLORENS'
Hydrangea macrophylla FOREVER&EVER® 'EARLY SENSATION'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.