Prunus armeniaca 'LUIZET'

Prunus armeniaca
Prunus armeniaca 'LUIZET'
meruňka - raná
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Meruňka Luizet je jednou z nejvhodnějších pro naše klima, neboť kvete pozdě – ke konci dubna a snáze se vyhne pozdním jarním mrazům. Na druhou stranu patří k raným odrůdám, dozrávajícím, podle počasí, na přelomu července a srpna.

Plody jsou kulaté až oválné, sytě oranžové s občasným červeným žíháním, aromatické, středně velké. Chuť je výborná, sladká a jdou snadno od pecky. Obsahují 9% cukru a 13,5% kyselin. Dozrávají postupně po dobu minimálně 2 týdnů od konce července do začátku srpna.

Pro bohatou plodnost si pravidelně stříhejte na jaře po odkvětu nebo těsně po sklizení plodů. Strom roste středně bujně se silnými přírůstky. Je odolný mrazu a dočasnému vyschnutí. Potřebuje slunečnou, výhřevnou polohu a dobrou, živnou zem, která bude dobře propustná - v mokré zemi trpí na choroby. Je spolehlivě mrazuvzdorná do -25°C a snese krátkodobé výkyvy o 2 stupně níže.

Poslední revize 18-01-2009; 20-02-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus armeniaca  'BULIDA'
Prunus armeniaca 'RADKA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.