malus domestica 'GOLDEN DELICIOUS'

malus domestica
malus domestica 'GOLDEN DELICIOUS'
jabloň - pozdní
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Golden Delicious je velmi známá a oblíbená odrůda jablek. Pochází z USA z roku 1890. Plody jsou sladké a šťavnaté, příjemně křehké při přímé konzumaci. Barva plodů je žlutozelená až zlatožlutá, velikost je hodně odvislá od míry hnojení.

Netrpí na pozdní mrazy a je odolná běžným chorobám. Dozrává na konci října. Nespornou výhodou je vysoká trvanlivost, neboť při dobrém uskladnění vydrží až do konce jara, někdy i léta následujícího roku. Je samosprašná a funguje jako dobrý opylovač pro ostatní. Plodí bohatě. Lze snadno udržovat řezem v menší velikosti.

Je dobře mrazuvzdorná. Pro zajištěný výnos potřebuje maximálně výslunnou a výhřevnou pozici. Tato odrůda dobře reaguje na vyvážená hnojiva a hojně plodí a lépe dozrává při dobrém hnojení.

Poslední revize 11-03-2008.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica BIONDA® 'MARILYN'®
Malus domestica 'BOHEMIA GOLD'
Malus domestica 'OZARK GOLD'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.