Acer x conspicuum 'RED FLAMINGO'

Acer x conspicuum
Acer x conspicuum 'RED FLAMINGO'
křížený javor hadí
VZRŮST vyšší keř
 nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1.5-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:sytě růžová a zelená a bílá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
U tohoto javoru se botanici zatím nemohou dohodnout, zda jej pojmenovat acer x conspicuum nebo acer rubescens. Jedná se o nizozemského křížence druhů a. davidii (čínský taxon) a a. pensylvanicum (severoamerický taxon). Popravdě zatím nemá ani české jméno, přeloženo z latiny by znělo javor významný, ale jeden podobný už máme – acer argutum (javor význačný), tak se prozatím spokojíme s překladem anglického jména, které rovněž není příliš kreativní: křížený javor hadí (vzhledem k jednomu z rodičů).

I když budete mít před sebou 100 stromů, javor Red Flamingo vás upoutá jako první. Tak nápadně barevný strom nám zřejmě přivezli z Marsu. Jeho největším lákadlem je barva listů a větví. Listy jsou zjara při rašení bílo-zelené, nepravidelně mramorované a mladé a osluněné listy mají nápadný růžový přeliv a okraje. O mnoho více ale stromu přidá na zvláštnosti barva větviček – jsou jasně, až neonově růžově-červené a svítí do dálky. Vyrůstají podél kmene směrem do stran a mohou se stáčet mírně dolů, čímž stromu propůjčují nepravý převislý tvar. Začátkem horkého léta se panašování poněkud vytrácí a vrací se až při druhé vlně rašení nových listů během července či srpna.

Jedná se o odrůdu, která byla získána selekcí náhodné mutace v holandské školce W.J.Hoofmana z kultivaru Silver Cardinal kolem roku 2000. Roste středně rychle do velikosti malého stromu nebo vyššího keře a díky malému vzrůstu se uplatní i v menších zahradách. Pro stromový charakter s jedním kmenem je nutné kmen vyvazovat do takové výšky, aby přepadavé větve vytvořily pěknou korunu, které v mládí pomůže tvarovací řez, nejlépe v zimě. Přirozeně tvoří spíše keře a vícekmenné stromy.

Javory tohoto druhu nejsou náročné na půdní typ. Vysaďte je přednostně na slunné místo do nepřehnojené, propustné země (s dobrou drenáží). Nesnáší exponovaná místa. Plně mrazuvzdorný do min. -24 °C. Díky faktu, že atraktivní jsou zejména mladé listy, někteří pěstitelé tento javor záměrně stříhají a následně silně hnojí tak, aby měli pro podzimní prodej čerstvě narašené rostliny, které ale nemívají vyzrálé větvičky a přijde-li silná první zima, konce mohou odmrznout. Vybírejte proto na podzim pouze stromky se zralými větvičkami.

Poslední revize 16-08-2008; 24-01-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Acer x conspicuum 'RED FLAMINGO' výška 200-250 cm, šířka 40-60 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Acer x conspicuum 'RED FLAMINGO' výška 200-250 cm, šířka 40-60 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Acer pseudoplatanus 'ESK SUNSET'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.