Wisteria floribunda (syn. 'Macrobotrys', 'Naga Noda') 'MULTIJUGA'

Wisteria floribunda (syn. 'Macrobotrys', 'Naga Noda')
Wisteria floribunda (syn. 'Macrobotrys', 'Naga Noda') 'MULTIJUGA'
vistárie květnatá (vistárie japonská)
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-10m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:fialová a krémová
DOBA KVETENÍ květen - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Nad touto rostlinou zaplesají pravděpodobně nejenom skalní příznivci vistárií a sběratelé, ale i běžní zahrádkáři. Už jste viděli vistárii, která by měla hrozny květů přes metr dlouhé? A to jí trochu ubíráme, protože tato odrůda se zařadila do Guinessovy knihy rekordů, když vytvořila květ o délce 180 cm. To už je více než povinná míra modelky 😊.

Jmenuje se Multijuga (dříve Macrobotrys) a pyšní se extrémně dlouhými hrozny květů o běžné délce 80-130 cm. Jednotlivé květy jsou motýlovité, světle fialové, mají lehce nažloutlé hrdlo a příjemnou, nikterak silnou vůni. Objevují se na částečně či plně olistěné rostlině přibližně od poloviny května.

Díky délce květních hroznů bychom jako nejefektnější způsob pěstování doporučili následující: vysaďte rostlinu k jednoduché opoře bez mřížové výplně (trám, kůl, event. i na plot) a nechte ji vyšplhat do výšky alespoň 150 cm nebo výše. Nenechte ji, aby svou oporu obtáčela, ale připevněte ji svisle jako kmínek. Jakmile dosáhne kýžené výšky, vyštípejte všechny výhony podél terminálu a nechte rozrůst horní část. Ať již do koruny nebo jakkoli do stran a nedovolte rostlině, aby nové větve opět spouštěla dolů. Dosáhnete toho, že až nasadí květy, všechny budou viset volně dolů a budou dobře vidět, aniž by se válely po zemi. Při výsadbě na plot vyvazujte nové výhony rovnoběžně podél horní části plotu.

Listy jsou velmi atraktivní, lichozpeřené a snadno vám u pergoly nebo na zdi vytvoří mírně exotickou atmosféru. Svou oporu obtáčí proti směru hodinových ručiček = doleva. Jako oporu nikdy nepoužívejte živé stromy, mohla by je uškrtit. Čím více ji jako mladou budete stříhat, o to dříve a bohatěji pokvete. Stříhání spočívá v zakracování dlouhých výhonů kdykoli během sezóny, kterých může za rok nadělat 2 až 3 m.

Zem potřebuje kyselou a vlhkou, propustnou a středně živnou. Hnojení se nedoporučuje. Pouze můžete použít směsi na podporu květu. Vyžaduje slunné stanoviště, velmi mladé rostliny mohou být citlivé na silný mráz. Díky pozdnímu rašení ji neohrozí pozdní mrazy. Plně mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 11-12-2008; 29-11-2010; 15-01-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Wisteria floribunda (syn. 'Macrobotrys', 'Naga Noda') 'MULTIJUGA'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Mahonia eurybracteata 'Minganpi' SWEET WINTER®
Wisteria floribunda (syn. 'White With Blue Eye') 'KIMONO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.