Nandina domestica 'FIREPOWER'

Nandina domestica
Nandina domestica 'FIREPOWER'
nebeský bambus
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:světle zelená a červená a rudá
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Krásný přírůstek mezi stálezelené rostliny, dostatečně otužilé pro naše podnebí, přispěchal v podobě této nandiny. Zatím nemá český název, tak se překládá z anglické varianty jako nebeský bambus. Její listy jsou totiž zvláštně jemné, že při doteku šustí jako bambus. A je nebesky krásná, tak asi proto. Pochází z Indie, Číny a Japonska.

Firepower (nebo také „Fire Power“) je krycí jméno pro novou odrůdu z Nového Zélandu s většími listy oproti rodičovské rostlině a zakrslým růstem. Její listy jsou širší, podlouhle vejčité až kopinaté a zajímavostí je, že rostlina může mít najednou dvojí tvar I barvu listů. Nové listy na starších rostlinách jsou totiž velmi úzké, až provázkovité. Raší v barvě limetkově zelené (větší listy) nebo vínově červené (tenké listy), jsou zvláštně hebké a matné a během léta dozrávají ve středně zelenou. Na začátku podzimu se začnou vybarvovat do zářivě šarlatově červené, až ostře vínově červené v zimě a tak vydrží na keři až do jara.

Tato barevná hra je na každém místě jiná, přitom spolehlivá a činí z rostliny nápadný klenot v zahradě v období, kdy ostatní rostliny spokojeně spí. Pokud při neobvykle chladné zimě listí opadá, na jaře si vytvoří nové. Roste velmi hustě a pomalu, svého výškového maxima 1m dosáhne za více jak 20 let. Nestříhá se. Pěstujte ji v dobré, velmi vlhké ale dobře odvodněné zemi se zamulčovanými kořeny nejraději na plném slunci. Mrazuvzdorná do -20 až -24°C (na chráněném stanovišti).

Poslední revize 27-12-2008.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Nandina domestica výška 30-40 cm
De Luxe
SKLAD
POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.