Skimmia japonica 'MAGIC MARLOT'®

Skimmia japonica
Skimmia japonica 'MAGIC MARLOT'®
skimie japonská
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.8m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:zelená a krémová a stříbrná
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ krémová až vínová
DOBA KVETENÍ duben - duben
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled foto

Magic Marlot® je senzační novinkou skimie japonské, která byla poprvé objevena jako přirozená mutace odrůdy Marlot v roce 1998 v holandském Kaathseuvelu. Jedná se vpravdě o klenot do malých zahrádek či kontejnerů, který zaujme oko každého návštěvníka.

Listy této odrůdy jsou hráškově zelené, stříbřitě ojíněné a vykazují zvláštní světlé panašování, přičemž kraj listu je vždy nápadně krémový. Velkou atrakcí jsou rovněž velká poupata, která jsou na začátku podzimu bílá a v zimě se mění do sytě červené až vínové barvy. Vykvétají v dubnu do drobných, voňavých květů. Jedná se o zakrslou odrůdu rostoucí velmi pomalu a hustě. Nestříhá se.

Skimmie je nenáročný keř, o který se nemusíte téměř starat, ale musíte ji dobře umístit a zasadit. Potřebuje neustále vlhkou, avšak velmi dobře odvodněnou zem, která bude bohatá na živiny, zejména železo a hořčík. Zem musí být prolehčená listovkou a obohacená rašelinou, aby se zvýšila její kyselost. Umístěte jí do polostínu nebo i hlubokého stínu, např. za domem, kam slunce nedosvítí, nebo pod košatými stromy, které zajistí letní stín a v zimě jejich husté větve rozptýlí sluneční svit. Blednutí a žloutnutí listů je signálem přemíry slunce nebo vody, popřípadě chudé, málo kyselé půdy bez obsahu železa (chloróza = přihnojte a půdu prolijte hořkou solí). Plné slunce snese pouze v případě typicky vřesovištní půdy a vysoké vzdušné vlhkosti. Snáší znečištěné ovzduší a městské prostředí. Rostlina je jedovatá. Mrazuvzdorná do min. -24°C!

Poslední revize 28-12-2008.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Skimmia japonica 'MYSTIC MARLOT'®
Skimmia japonica 'PEROSA'
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.