Papaver orientale 'PICOTÉE'

Papaver orientale
Papaver orientale 'PICOTÉE'
mák východní
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.6-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:bílá a oranžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY suchá a velmi propustná (výborná drenáž)
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled foto
Okrasné máky jsou původní trvalky a přesévací letničky našeho klimatu. Existuje mnoho druhů, které kromě Česka a Slovenska dále najdete v jižní Evropě, Asii, jižní Africe, Austrálii a dokonce i v subarktických polohách. Když se řekne mák, kromě vynikajících buchet mě napadne Stará moudrá makovice z pohádek o Makové panence a také jedna z povídek Miloslava Šimka: "Můj bratr Jidáš pěstuje mák. Zřejmě se nemůže dočkat úrody, protože makovice sklízí ještě zelené. Když jsem se ho zeptal, proč to dělá, usmál se a řekl: Aby bylo všem lidem na celém světě dobře."

Mák východní je velkokvětý krasavec mezi okrasnými máky. Pochází z Kavkazu, Turecka a Íránu a tvoří obzvlášť velké květy na vysokých stoncích. Odrůda Picotée je velmi zdobná: velké květy jsou v základu bílé s nařasenými konci zářivě oranžové barvy. Vnitřek květu zdobí bohaté tyčinky tmavě vínové barvy. Kvete od konce května do konce června.

Nápadně chmýřité listy jsou tvarované jako vějíř kapradiny až lichozpeřené, sytě zelené, 20-30 cm dlouhé a nedlouho po odkvětu zatahují a rostlina až do jara musí odpočívat, aby nabrala síly. Přesto menší část listů koncem léta naraší znovu a po přibližně měsíci opět uvadá. Díky tomuto mizení rostliny je vhodné do těsné blízkosti vysadit jiné trvalky pozdějšího rašení, které jsou naopak bujné během makového odpočinku (rudbékie, gaury, olověnce, třapatky apod.).

Okrasné máky preferují propustnou půdu s vysokým pH (neutrální až zásadité reakce). Nevyžadují hnojení, ale na občasné pohnojení od narašení listů reagují bohatší násadou květů. Nesnáší mokro. Plně mrazuvzdorné do cca -40°C.

Poslední revize 12-01-2009; 02-10-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Papaver orientale 'PICOTÉE'
STANDARD
ZIMNÍ SKLAD POŠTOU


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.