Athyrium niponicum 'SILVER FALLS'

Athyrium niponicum
Athyrium niponicum 'SILVER FALLS'
papratka japonská
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ stříbrná
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE polostín a stín
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Kapradiny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Papratka japonská se někdy též nazývá niponská podle druhového jména odkazujícího na japonský výraz pro Japonsko – Nippon 日本. Jedná se o opadavý druh s atraktivně probarvenými vějíři listů s jemnými lístečky. Její semena bývají variabilní a nové rostliny se mohou od rodiče lišit, čímž samovolně vznikají nové odrůdy selekcí. Pomalu se rozrůstá krátkými oddenky a v ideálním prostředí časem vytváří husté podrosty užitečné jako velmi efektní půdní pokryv.

Papratka Silver Falls získala své jméno po jednom vodopádu v Oregonu v USA. Nabízí úchvatně stříbřité listy s jemnou kresbou purpurově fialových žeber a mladých stonků. Tato barva se během zrání listů vytrácí a listy nabírají téměř výhradně kovově stříbřitý odstín. Okraje listů jsou hustě pilovité.

Papratky najdete v zahradách snad všech typů kromě pouštních. Přirozeně se používají v japonských a podobně koncipovaných zahradách, ale ozdobí i venkovské zahrady lesního charakteru či polostinné městské předzahrádky se stálezelenými dřevinami typu azalek a pierisů. Nabídnou eleganci pro moderní nádoby v minimalistické architektuře a zároveň budou důstojným partnerem v pestré výsadbě stínomilných trvalek vedle host, dlužich, pomněnkovců, sasanek, liriope a podobných.

Papratka japonská je opadavá, takže po zimě všechny listy odřežte a nechte trs opětovně narašit. Ideální umístění je polostín, dařit se jí bude i ve stínu. Potřebuje lehkou, neutrální až lehce kyselou a živnou půdu, která nebude vysychat. Rovnoměrné vlhko zajistí neustálou tvorbu nových vějířů listů, zatímco během přísušků bude ztrácet barvu a začnou jí zasychat konce. Mrazuvzdorná do cca -34 °C.

Poslední revize 05-09-2009; 20-12-2022
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Athyrium niponicum
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Myriopteris tomentosa (syn. Cheilanthes lanosa)
Athyrium niponicum 'RED BEAUTY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.