Euphorbia characias ssp. wulfenii 'BOSAHAN'

Euphorbia characias ssp. wulfenii
Euphorbia characias ssp. wulfenii 'BOSAHAN'
středozemní pryšec
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ modrozelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ světle zelená
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 7   (do -18°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Tento pryšec je jeden z nejhezčích svého druhu v Evropě. Pochází z Portugalska a Středozemí. Jedná se o keřovitě rostoucí stálezelenou trvalku dorůstající cca 80 cm, které časem spodní části stonků mohou zdřevnatět.

Listy jsou úzké a podlouhlé, pravidelně uspořádané podál celého stonku až k vrcholu, kde v květnu - červnu vykvétají bohaté chocholky brčálově žlutozelených květů, typických pro naše pryšce či kontryhele. Odrůda Bosahan nese velké květy s tmavými středy. Ihned po odkvětu je nutné seříznout stonky až téměř k zemi, aby se podpořil růst nových výhonů, na kterých příští rok pokvete.

Není náročná na půdní typ, preferuje kyselejší zem, která je během sezóny mírně vlhká, ale v zimě musí být co nejsušší. Bez poškození květů a listů snáší -15° až -17°C. Pokud nebydlíte v zóně 7, nejjistější způsob pěstování je v nádobě, kterou přenesete na zimu do chladné, světlé místnosti. Při déle trvajících mrazech doporučujeme ochránit ji před zimním sluncem chvojím či bílou textílií.

Poslední revize 06-02-2009
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Euphorbia 'ASCOT RAINBOW'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.