Kolkwitzia amabilis 'PINK CLOUD'

Kolkwitzia amabilis
Kolkwitzia amabilis 'PINK CLOUD'
kolkvície nádherná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová až bílá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Pink Cloud je růžově kvetoucí odrůdou kolkvície. Jedná se o opadavou dřevinu, které se v našich podmínkách výborně daří a každým rokem zezačátku léta vás těší stovky až tisíce květů. Kolkvície se dá připodobnit ke dvěma rostlinám: listy, kůrou dřeva a tvarem keře připomíná trojpuk a květy jsou velmi podobné Englerově abélii, či abéliím vůbec.

Květy jsou zvonkovitě trubkovité, zvenčí sytěji růžové, zevnitř o něco světlejší a mají žlutavé hrdlo s droboučkými chloupky. Objevují se v neuvěřitelném množství na přelomu května a června. Rozlévají kolem sebe příjemnou, sladkou vůni.

Opadavé listy jsou vstřícné, středně zelené, široce vejčité. Zajímavostí tohoto keře je jeho borka, která se na starších kmenech atraktivně odlupuje, což vynikne zejména v zimě, kdy je keř opadaný. Roste hustě, na dobře zakořeněných rostlinách jsou nové výhony dlouhé, mírně převisají a tvoří široce rozkladitý, hustý keř.

Pro bohaté kvetení a hustotu doporučujeme každý rok po odkvětu zastříhnout větve starší než 2 roky na 2-3 silné pupeny. Je nenáročná na půdu, doporučujeme pěstovat v živné, mírně vlhké zemi na plném slunci. Plně mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 19-02-2009
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Kolkwitzia amabilis
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.