Ilex x altaclerensis 'GOLDEN KING'

Ilex x altaclerensis
Ilex x altaclerensis 'GOLDEN KING'
cesmína altaklerenská - beztrnná - samičí
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ +kombinovaná:žlutá a zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Cesmíny jsou vděčné a krásné ozdoby zejména stálezelených zahrad a aranžmá. Golden King vás navíc upoutá nádhernou zlatožlutou kresbou listů, která je tím sytější, čím chladnější počasí na podzim přichází. A na jaře, jakmile roztaje sníh a tento keřík se ukáže v plné kráse, rozehraje barvami každou stálezelenou skupinku keřů, když opadavým dřevinám ještě nestačily vyrašit listy.

Listy jsou oválné až kulaté a téměř postrádají ostny, typické pro cesmíny. Navíc se zdá, že ten, kdo pojmenoval tento kultivar jako Zlatý Král, to trochu zpackal, protože se jedná o samičí rostlinu, která může při opylení nést krásné, sytě červené plody, pokud je poblíž nějaká samčí cesmína.

Vyhovuje jí jakákoliv mírně vlhká půda, nejraději mírně kyselá. V našich podmínkách zřídkakdy přesáhne 2m. Tato odrůda jako jedna z mála výborně snáší zimní slunce i silný mráz, ale nesnáší dlouhotrvající mráz. Reaguje na něj zhnědnutím zlatého panašování. Na jaře staré listy nahradí novými, které budou opět krásné a zdravé. Plně mrazuvzdorná do -27°C.

Poslední revize 16-01-2009
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Ilex x altaclerensis výška kmene 100-110 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM
Ilex x altaclerensis výška kmene 100-110 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Elaeagnus x ebbingei  'GILT EDGE'
Ilex aquifolium 'GOLDEN VAN TOL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.