Fotoblog

Sucho09.08.2018
No jo, je to tak. Pokud u vás nebyly včera večer bouřky jako v Praze, Táboře či na východě Čech, kytinky vám vadnou a je potřeba vyrazit ven s hadicí a zalévat i keře a stromy, kterým již opadávají listy, protože půdy je vyschlá údajně do hloubky někde až dvou metrů. Tak všichni ven a nenechte zahradu žíznit!

A nejen proto je dobré si na vysychavá místa pořídit rostlinky odolnější suchu jako například tento skvostní letní okrasný česnek Millenium. Celý záhon pomaličku uvadá a on se tyčí ke sluncia otevírá své brilantně lila růžové květy, které jen hučí včelami a čmeláky.
Sucho09.08.2018
Sucho09.08.2018
Nebo některý z trubačů, které jsou rovně velmi odolné suchu. Můj oblíbenec je čínský trubač velkokvětý. Takhle meruňkově oranžový je v odpoledním sluníčku ...
Sucho09.08.2018
... a takhle lososově růžový je v šest ráno :-)
Sucho09.08.2018
Sucho09.08.2018
Tak to bylo pár fotek pěkných kytinek, kterým to počasí dělá dobře. Ale co s těmi, které ho nezvládají, nebo jsou už odkvetlé? Stále se ještě setkávám s nepochopením rytmu růstu trvalek. Je velmi jednoduchý:

1. přes zimu rostlina odpočívá, většinou zatažená do kořenů se zbytky loňské zeleně nad úrovní země, pokud není stálezelená

2. na jaře odstraníte všechny loňské zbytky a naraší pěkná, zdravá a silnější než loni

3. vykvete a pokud nepatří do skupiny kvetoucích až do podzimu, po hlavní vlně kvetení začíná zavadat a vypadat unaveně - v tom okamžiku je slabá a vystavená jakékoli nepřízni - počasí, nemoce, škůdci

4. nejlepší je radikálně ji ostříhat, většinou až k zemi (podle druhu) a nechat znovu narašit - obzvlášť za takto suchého počasí jí poskytnete velkou službu, protože nebude muset odpařovat tolik vody z velkých listů

5. do 2-3 týdnů naraší znovu, zdravá a pěkná a velikost listů či výška stonků bude přímo závislá na její síle či vláze - bez hnojiva a zálivky budou přírůstky malé ale i tak pěkné a se zálivkou a vhodným hnojením (doporučujeme Conavit® - je naprosto skvělý a organický) naroste do krásy ještě rychleji a koncem léta znovu vykvete, jako by byl začátek sezóny

6. ale i tato kráska na podzim zavadne, ale tentokrát se nechává zaschnout se všemi stonky a listy a čistí se až na jaře, aby se zavadlými zbytky chránila proti chladu, promáčení nebo naopak zimnímu vyschnutí

To není tak těžké, co? Tak to zkuste a uvidíte. Stříhat můžete cokoli bylinného, samozřejmě i odkvetlé denivky, které - jak vidíte na obrázku - dokáží mezi ostatními právě kvetoucími trvalkami docela kazit výhled a po ostříhání udělají sadu krásných listů, takže záhon bude zanedlouho opět kompletní.
Léto18.07.2018
Nejhezčí je vždycky odpoledne. Když slunce ztrácí ostrost a zahrada se vybarví do všech odstínů, které jste si přáli na ní mít. Všimli jste si, že každá kytka jiná po světlu a proti němu? Proti slunečním paprskům má vždycky takový snový nádech ...

Rozrazilovec ADORATION.
Léto18.07.2018
Crocosmia LUCIFER.
Léto18.07.2018
juka vláknitá
Léto18.07.2018
Tisovec CASCADE FALLS.
Léto18.07.2018
... i s kapičkami vody po dešti
Léto18.07.2018
A těch třapatek co máme!
Právě kvete07.07.2018
Se začátkem prázdnin rozkvétá s železnou pravidelností tato fantastická třezalka tříkvětá GEMO. Kvete postupně drobnými, žlutými květy po dobou minimálně dvou měsíců a zdobí se úzce čárkovitými, rozmarýnovými listy.
Právě kvete07.07.2018
A jsou prázdniny!03.07.2018
Tak co, užíváte si? Počasí se konečně vyletnilo a začaly prázdniny. Pro mnohé z nás nejhezčí část roku. A jestli jste si mysleli, že se budete jenom válet, rozhlédněte se po zahradě, jestli nepotřebuje trochu rozsvítit. Třeba trvalkami, které vás potěší po celé léto. Máme jich po vás spoooustu! :-)
A jsou prázdniny!03.07.2018
Pojďte se k nám podívat, určitě si vybrete ...
A jsou prázdniny!03.07.2018
A jsou prázdniny!03.07.2018
A jsou prázdniny!03.07.2018
A jsou prázdniny!03.07.2018
Fotografie od vás12.06.2018
Děkujeme za fotky, které posíláte a dokladujete, jak vaše zahrady kvetou a krásní. Jakmile mám chvíli, zveřejním je zde, tak prosím mějte trpělivost, když je posíláte :-)

Paní Ivana se s námi podělila o krásný dřín Venus, který letos kvetl opravdu bohatě.
Fotografie od vás12.06.2018
I ten náš byl letos plný květů skoro dva měsíce.
Fotografie od vás12.06.2018
Fotografie od vás12.06.2018
Z Noutonic jsme dostali fotku krásně vykvetlého portugalského vavřínu Angustifolia.
Konečně prší10.06.2018
Určitě to každý znáte, ať už jako zahradníci amatéři nebo profesionálové - rozhlížíte se za dalšího parného dne po zahradě a říkáte si, kdy už konečně sprchne. A najednou z čista jasna, doteď nebylo na nebi ani mráčku, se přivalí takový těžký, modrošedý mrak jak drak, co vám dá jen pár minut, abyste posbírali nářadí nebo pověšené prádlo, popadli nohy na ramena a běželi pod nejbližší střechu.

A odtud sledujete tu nádheru. Voda padá, vsakuje se do země a rostliny napřimují své listy, žíznivě a lačně vsakují každou kapku a nechávají po sobě stékat všechnu vodu až ke kořenům, odkud pomalu pijí, dokud nenaplní tekutinou svou poslední buňku s konečným "ááách". Úplně je slyším, jak si oddychnou, když je takový vydatný letní déšť svlaží po několikatýdenním suchu a horku a vnímám tu energii, jak se do nich vrací život, který, protože příroda je moudrá, se umí před nepřízní osudu schovat - třeba do kořenů.

Déšť ustává, voda okape, větve se zbaví mokré tíhy a znovu se narovnají a vypnou hruď. Stejně jako každý z nás po vydatné sprše, když se natřásá před zrcadlem a kouká na svůj odraz v zrcadle, copak jsme to za fešáka. Cítíme se osvěžení, odpočatí, jako noví a je nám skvěle. My VŠICHNI potřebujeme vodu, uvědomujme si to a chraňme ji. Nejenom na sprchování. Protože kde není voda, není život. A kde není život, nejsou ani fešáci.
Šeříky10.06.2018
A právě proto, že venku prší, mám trochu času sednout si zas k počítači a fotkám. A jéje. Těch nezpracovaných tu zase je - úplně přesně 1209. To se se snad radši půjdu oběsit, než abych je třídil, za to můžou ty digitály, ať to mám na koho svést :-)

No, tak aspoň něco ukážu, uvidíme, kolik toho stihnu. Letošní jaro přišlo pozdě, trvalo krátce a velmi rychle nastoupilo léto. Takže minulý týden jsme sklidili červencové třešně chrupky, tedy spíš ptáci, já měl asi 3. A kvetoucí dřeviny to berou také hopem. Každopádně moc rád bych se vrátil o pár týdnů zpět k šeříkům. Běžný šeřík obecný zná každý, ale ty speciální, ať už kanadské nebo zakrslé nebo křížené si zaslouží více pozornosti. Tak tady jsou.

Redwine
Šeříky10.06.2018
Agnes Smith
Šeříky10.06.2018
Miss Poland
Šeříky10.06.2018
Miss Poland
Šeříky10.06.2018
Miss Canada
Šeříky10.06.2018
Miss Kim překrásně voní
Šeříky10.06.2018
Minuet
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Dnešním příspěvkem mám v plánu - popravdě trošičku škodolibě - potrápit ty, kteří nejedlé rostliny v zahradě pokládají za zbytečnost a slovy mnoha mužských zákazníků "co do toho, když to nejde sežrat" poukázat na kontrast mezi vášní ke kráse a vášní mít nacpaný břich.

Hrozen. Chápáno botanicky se jedná o druh nevětveného květenství, kterému podél jednoho stonku (podélné ose) vyrůstají samostatné květy na krátkých stopkách. Mylně se někdy domníváme, že se vždy jedná o visící květenství, ale není tomu tak, v mnoha případech může být hrozen i vzpřímený. Nu a jak tomu často bývá - z omylu vznikne pravidlo: česky jsme si zvykli sladké plody vinné révy nazývat hrozny, přestože zrovna zde se jedná o latu, která se ve své svěšené verzi hroznu velmi podobá s tím rozdílem, že je větvená.

Hrozny, tedy hroznovitá květenství jsou velmi krásná, vypadají nápadně až exoticky a nejznámějším zástupcem jsou určitě vistárie.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Existuje několik druhů a mnoho odrůd, které mají bílé, růžové či modrofialové květy. Nejčastější jsou vistárie čínské, které kvetou před olistěním a znovu od půlky léta až do podzimu.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Vistárie japonské kvetou zároveň s listy a kvetení v létě neopakují.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Velmi oblíbenou v této skupině je odrůda Multijuga, která tvoří až metr dlouhé hrozny.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Velmi krásnou skupinou jsou vistárie vznešené s kratšími, bachratými hrozny, ale sytější barvou a odlišnou, rovněž silnou vůní.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Unikátem je plnokvětá odrůda Violacea Plena.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Zajímavostí je i zakrslá či keřová odrůda americké vistárie Longwood Purple.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Vistárie jsou popínavky, ze kterých lze vytvarovat i strom, jež potřebuje celoživotně oporu. Naproti tomu existují i další stromy s hroznovitými květy, kterým stačí opora na prvních pár let a pak už vás bez pomoci každoročně zaplavují nádhernými květy. Například žlutý štědřenec, nebo pravý zlatý déšť, který se často mylně nazývá žlutou vistárií.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Velmi vyhledávaný je i sytě růžově kvetoucí akát Casque Rouge.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Má i téměř totožnou obdobu s větvemi bez trnů, ta se jmenuje Purple Robe.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
Zanedlouho vykvete křehovětvec žlutý, který je dnes již v poupatech ...
Hrozny, co se nejí19.05.2018
... které vypadají takto.
Hrozny, co se nejí19.05.2018
A abych nezapomněl, letos výjimečně bohatě kvete i zlatolistá forma akátu Frisia.
Hrozny, co se nejí - ale tyhle už jo :-)19.05.2018
Tak co, máte hroznů dost? :-) Jestli ne, tak si pojďte pro nějaké do našeho bio krámku, máme tam teď moc dobré hrozny bez semen z Chile.
Úplňková poezie30.04.2018
Měsíc září jako naleštěný dukát a zatímco se probírám fotkami nádherných rostlin z posledních několika dnů, přemýšlím o poezii. Má na ni dneska ještě někdo čas? Nedávno jsem mluvil s jedním zákazníkem, jehož paní napsala menší knihu veršů a když ji chtěli nabídnout čtenářům, sami si ji museli vydat, protože nakladatelství o poezii nejeví zájem. Zdá se totiž, že dnes je v módě třeba koučovací literatura, kde se naučíte, jak být tím, kdo nejste; literatura faktu o zbraních a bojové historii; anebo literatura padesáti stupňů oplzlosti. Projděte kolem prodejen knih a podívejte se, čím se snaží hned u vstupu upoutat vaši pozornost. Přitom kniha vždy byla médiem nabízejícím povznesení, odpoutání od všednodenních starostí a přirozeně i poučení. Ale poezie je všude kolem nás a nemusí být nutně jenom napsaná - rozhlédněte se po zahradě a uvidíte, kolik poetiky nabízí příroda, když se zjara probouzí. A já vám k tomu nabídnu několik fotek a jako návdavek jména rostlin, která zní lépe přeložená z angličtiny do češtiny než český botanický název.
Úplňková poezie30.04.2018
Sněženkový strom
Úplňková poezie30.04.2018
Jeho květy opravdu připomínají sněženky, že?
Úplňková poezie30.04.2018
Magnólie Daybreak (Rozbřesk). Dokonalost sama, co říkáte? Jako ranní slunce, co si mne čerstvě probuzené tváře do růžova.
Úplňková poezie30.04.2018
Tomuto keři se v angličtině říká perlový keř, protože jeho poupátka vypadají jako šňůra perel. Toto je odrůda Niagara.
Úplňková poezie30.04.2018
Pupkovec Cherry Ingram je modrý jako letní nebe bez mráčku a přednost dává místům schovaným před sluníčkem.
Úplňková poezie30.04.2018
Rododendronům se podle starého názvosloví říká pěnišníky. Asi proto, že jejich květy tvoří barevnou záplavu podobnou mořské pěně na útesech. Tento se jmenuje Mandarinkový polibek.
Úplňková poezie30.04.2018
A jméno tohoto má v našich uších k poezii dost daleko, ale co já vím, zda v domovské dánštině to nezní jako hudba z varhan: JENS JÖRGEN SÖRENSEN :-)
Jaro jaxepatří22.04.2018
Letošní úroda magnólií je bohatá a překrásná. Díky absenci mrazů není jediný kvíteček popálený a holky se můžou ukázat ve svém nejlepším světle, když se na to chystaly skoro půl roku. Tady je máte.

Magnólie hvězdokvětá
Jaro jaxepatří22.04.2018
Magnólie Old Port
Jaro jaxepatří22.04.2018
Magnólie Old Port
Jaro jaxepatří22.04.2018
Magnólie Elizabeth
Jaro jaxepatří22.04.2018
Magnólie Susan
Jaro jaxepatří22.04.2018
Magnólie Goldstar
Jaro jaxepatří!18.04.2018
No jo, je to pravda - setkáváme se tu až po měsíci. Proč? No, nejdřív proto, že v březnu bylo tak odporně, že nebylo co fotit, a teď proto, že si to všichni chtějí v dubnu nahradit, tak nevíme, kam dřív skočit :-)

Ale zaplaťpámbu venku už je hezky a co hezky, krááásně! A hlavně - začaly kvést magnólie a nemrzne a mrznout ani v noci nemá, tak si můžeme do sytosti užít jejich překrásných květů. Tuhle jsem ulovil včera navečer a neodolal jsem, i když čokl za plotem hrozil, že mě zežere. Tomu se říká botanická oddanost :-))) Jmenuje se Rustica Rubra (ta magnolka, ne to psisko)
Jaro jaxepatří!18.04.2018
Jaro jaxepatří!18.04.2018
Jako z nejčistšího porcelánu je šácholan obnažený, také nazývaný Yulan.
Jaro jaxepatří!18.04.2018
Jedna z mála magnólií postrádajících vůni, přesto velmi krásná je Léonard Messel.
Za týden je jaro16.03.2018
Tak že bychom se konečně dočkali? Poslední chladný víkend před námi a pak už opravdové jaro - nejenom to astronomické, ale dočkáme se i příjemného pozvolného stoupání teplot a voňavého jarního ovzduší.

Samozřejmě my tak dlouho čekat nemůžeme, tak už od začátku měsíce navážíme nové zboží, abyste našli vše, na co máte chuť, až vás první jarní skřivánek vyžene nakoupit nové kytičky do zahrady. Magnólie, stálezelené listnáče, nové jehličnany, mnoho zajímavostí a zvláštností, velké rostliny pro náročné i ty malé pro nadšence a sběratele. Prostě už teď máme pocit, že to nemáme kam dát :-)

Tak se stavte, těšíme se na vás, na všecky!
Za týden je jaro16.03.2018
Ale musím být spravedlivý a uznat, že když svítilo sluníčko, bylo to fakt LOVELY :-) Kyti, co kvetou v zimě, si to užívaly a my s nima. Před měsícem jsem tenhle vilín Jelena fotil zapadaný sněhem a koukněte, jaký je to krasavec bez sněhu.
Za týden je jaro16.03.2018
Mezitím se probudily i další odrůdy - třeba tenhle žlutě kvetoucí Westerstede provoněl půl zahrady. Kde svítí sluníčko a je bezvětří, voní tak intenzivně a krásně, že prostě musíte přijít s nosem co nejblíž a užít si tu vůni zblízka.
Za týden je jaro16.03.2018
A z této odrůdy Orange Beauty jsem doslova nadšený. Květy jsou velké a překrásně vybarvené ve dvou odstínech - oranžové a zlaté.
Za týden je jaro16.03.2018
Čemeřice patří k zimní klasice a každý rok máme nějaké nové kousky. Letos k nováčkům patří tahle okouzlující Shooting Starze série Karla Heugera HGC®.
Za týden je jaro16.03.2018
Merlin kvete už od ledna.
Za týden je jaro16.03.2018
A skvělým lákadlem příštích dnů jsou v dubnu kvetoucí kamélie, toto je dvoubarevná novinka s názvem April Dawn.
Bochánky, bobánky, polštáře15.03.2018
Miluju tyhle polštářovtě až zakulaceně rostoucí keře. Jsou úhledné, různorodé co do barvy i textury a hodí se do každého typu zahrady. Tenhle fešák je z rodiny hebe a jmenuje se Green Globe nebo Emerald Green (synonymum). Jeho barva je perfektní odraz smaragdově zelené bez ohledu na venkovní teplotu pod nulou.
Bochánky, bobánky, polštáře15.03.2018
Naproti tomu James Stirling je dokonaly zlatobronzový a vypadá jako zmenšenina cypřišku.
Bochánky, bobánky, polštáře15.03.2018
K velice oblíbeným a zároveň velmi mrazuvzdorným patří tyto sivolisté modrozelené odrůdy, jako například Sutherlandii.
Bochánky, bobánky, polštáře15.03.2018
Pokud se pravidelně stříhá, i ze zimolezu Maigrün vymodelujete pěkný bochánek.
Bochánky, bobánky, polštáře15.03.2018
A v žádném případě nemohu a ani nechci vynechat svou nejoblíbenější perlu vyvýšeného záhonu a to doslova - choísii Aztécká perla. Stálezelená a v květu nádherně voní.
Na chvíli bílo24.01.2018
Když napadá čerstvě, je to opravdu krásné. Čisté, tiché, je radost na to koukat z okna z vyhřátého obýváku :-) A že to přišlo jindy než na Štědrý den, to se zas tak moc neděje, ne? Ono to stejně dlouho nevydrží. Dnes už to taje ostošet, možná ostosedm, když slyším ty padající laviny ze střech.
A hele, ono to kvete!24.01.2018
No jo a teprve díky sněhu, který udělal pěkný kontrast s barvou, jsem si všiml, že vilíny na zahradě už asi nějakou dobu kvetou. Oranžová Jelena je samý květ a pod tím sněhem je to lépe vidět.
A hele, ono to kvete!24.01.2018
Co je to krása?24.01.2018
Dnes lidé nejčastěji dělají to, po potřebují. Tvoří užitečné věci, jež zajišťují jejich existenci na této planetě. Ale soustředit se jen na užitečné je méně než půlka. Tohle umělci dávno znají a přesto jsou na okraji zájmu společnosti. Oni tvoří krásné, nebo se o to alespoň snaží - každý ze svého pohledu. Nemusíme být všichni umělci a můžeme to dělat každý z nás - dělat věci, jež jsou nám k užitku, ale tvořit je krásné. Protože krása v nás probouzí ducha, který je silnější než pud sebezáchovy a vše kolem nás mění z užitečného na sytící. Opravdová krása v nás láme destruktivní pocity a otevírá oči. Umožňuje zažít náš svět více smysly a zjistit, že v ní se skrývá dokonalost našeho bytí, kde naše duše může trvale a s pocitem bezpečí spočinout. Nejvědomější mudrci došli k poznání, že na ničem jiném nezáleží.

Pragmatici a moderní lidé se často domnívají, že krása je zbytná. Že je to jenom fragment života kolem nás, ke kterému netřeba se upínat, a že v dobách nouze či naopak nutného pokroku je na překážku. Tito lidé podporují takřka výlučně věci praktické a užitečné. Neuvědomují si přitom, že krása není jen zasněný pohled na dokonalé plátno věhlasného malíře. Krása je lakmusový papírek správnosti člověčenství i vodítko k tomu, co má pro nás význam. Hlubší a opravdový. Cesta za krásou je instinkt, který nás vede ve všem konání a díky kterému dosáhneme cíle ve své dokonalé podobě.

Už vás někdy napadlo, proč je ženské ňadro pokládané za krásné a proto tolikrát umělecky zpodobňované? Je tím nejdůležitějším, co každý z nás potřebuje jako první, sápe se po tom, když má hlad a nebo jen hledá útočiště a jistotu. Jasný důkaz spojitosti důležitosti a krásy. Kde je mudrc, který teď rozhodne, zda prvotní v této rovnici byla krása či naopak potřeba krmě? Mudrce netřeba, když pochopíme spjatost obojího.

Bůh vytvořil zdroj a vytvořil jej tak, aby nás lákal. To je krása. Dá se to považovat za prvotní konspirační teorii - božská manipulace krásou. Proto děláme zahrady a pěstujeme květiny a rostliny. Protože v nich vidíme krásu. Dobrovolně se necháváme manipulovat touhou mít každou novou odrůdu, která je krásná a to jsou přeci všechny! A udělat všechno proto, aby se jí u nás dařilo. Proto mnoho zahradníků stravuje touha přinášet k nám rostliny neznámé a vynajít způsob, jak jim v našich klimatických podmínkách zařídit spokojený život. Za to čekáme odměnu. Její krásu. Přiznávám, je to vypočítavé, ale je to překrásné - koukněte třeba na tu kamélii, která se u nás dá pěstovat i venku. To je skoro zázrak. A všichni víme, že zázraky jsou boží. Nebo že by ne...?

Oranžový ibišek je sice z vytápěné zimní zahrady, ale nebojte, dříve nebo později
určitě přijde někdo, komu se podaří vyšlechtit něco podobného i na tomto poli :-)
A je tu nový rok 201806.01.2018
Ani nevím, proč novoroční přání posílám až na Tři krále ... Vlastně vím! Protože jsem nebyl příliš ochoten svolávat zavčasu celý náš ansámbl k hromadné fotografii, kde bychom se na vás ksichtili a přáli nový roček, jak to určitě znáte z mnoha jiných novoročenek. A protože mě nic originálnějšího nenapadlo až do minulého víkendu, kdy si pejsek po divoké hře s hadrovým koněm lehnul k dopočinku a já neodolal a vyblejsknul to. To byla nádhera.

A přesně tohle vám posílám : přání klidu. Na duši, v srdci i na těle. A abyste si ho užili. Přesně tak jako ona na fotce. Přísahám, že nic není naaranžováno, takhle to fakt bylo samo od sebe :-) Mimochodem tomuhle se říká spát "na koně" :-)))
A je tu nový rok 201806.01.2018
Před koncem roku jsem poslal hodně fotek, které se nyní zařadily do archívu 2017, tak se na ně koukněte sem, jestli jste je nezaregistrovali. Krásné počasí trvá a i když to láká fotit stále dál, více času teď věnujeme přidáváním novinek pro jarní sezónu do aktuálního katalogu, ze kterého už můžete vybírat a objednávat.

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2018

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2017

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2016

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2015

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2014

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2013

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2012

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2011

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2010

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2009

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2008

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2007

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2006

VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.