Fotoblog

Poezie10.04.2019
Co chybí v dnešním světě? Pravda, z metafyzického hlediska nic, protože kdyby svět a vesmír nebyl v každém svém okamžiku existence kompletní a vyvážený, zhroutil by se. Ale pak je tu ještě subjektivní hledisko nás – lidí, schránek méně dokonalých, neustále přemýšlejících i pochybujících, toužících a emotivních. A není na škodu občas nějakou emoci přiznat. Třeba tu, že mi chybí poezie. Jako by dnes měl košatý strom života své haluze osekané na co nejaerodynamičtější tvar, aby snáze proletěl vřavou uspěchané doby a vše, co je objektivně zbytné, bylo odstraněno. Jako když si k nám přijdete koupit strom a nejčastější otázkou je „a jak ho mám stříhat?“. No … nejlépe nijak. Proč ho nenechat růst, aby ukázal, co umí? Vždyť je sám o sobě dokonalý a krásný, jen mu dopřát čas a klid nás ohromit. V tom tkví jeho poezie, která mi tak chybí. Je to něco, co ve světě peněz nemá místo, protože se to nedá vyčíslit. Ale jako hodnota pro povznesení ducha je to k nezaplacení.

Představte si ten paradox – Francie. Naturel tamních obyvatel je daleko temperamentnější než u nás a na první pohled se zdá, že co tam nemá rychlost jak v mluvě, tak na tachometru, nemá šanci na přežití. Na kruháku u Vítězného oblouku možná, ale pozor na zevšeobecňování. Je to asi 20 let, co jsem navštívil francouzský jih a jen tak bez mapy a plánu projížděl venkovem. A tu se mi stalo, že po náročném dni za volantem a mnoha kilometrech po dálnici mě šipka z dálnice svedla na odpočívadlo. Normálně odbočíte a jste tam. Tady ne. Jedu jedu a furt nic. Jel jsem snad kilometr a teprve pak se mi naskytl pohled jako z jiného světa. Zbytky starobylého divadla, tedy jenom jeho antické sloupové průčelí, před tím maličké muzeum a velké parkoviště. Tak moc Francouzům stálo za to udělat z tohoto unikátního místa odpočívadlo u dálnice. Kolem parkoviště kvetly a voněly albízie a oleandry, a i když tu nebyl stánek s občerstvením, to místo bylo osvěžující. A klidné. Byl podvečer a dodnes si pamatuji ten pocit klidu a pohody. Hluk aut daleko za mnou a všude jen květy a zeleň. Před sloupy velký trávník, kde běhalo několik dětí z ostatních aut. To je poezie. Vymanit se ze spárů proudu doby a zastavit se nad krásou, ať už vzešla z čehokoli. Třeba květů magnólií.
Poezie10.04.2019
A propos, když už jsme u těch magnólií, které právě všude kvetou a dělají náš svět mnohem krásnější, před asi 10 lety město České Budějovice provedlo zásadní rekonstrukci několika důležitých ploch. Pravda, velký průšvih bylo odstranění nádherných kvetoucích katalp z Lannovy třídy a její dokonalé zadláždění, jako by betonu už tu nebylo dost, ale pak asi někoho osvítilo, a i když park na Senovážném náměstí byl proměněn v parkoviště, ponechané zůstaly staré magnólie, které tvoří svébytný háj, jež neunikne jedinému fotoaparátu turistů, když kvetou.
Poezie10.04.2019
Letošní bezmrazé jaro jim pomohlo uniknout před popálením květů a jsou skvostné. Tato se jmenuje Rustica Rubra.
Poezie10.04.2019
Poezie10.04.2019
A na Lidické třídě, stále v Budějovicích, je jedna docela malá předzahrádka plná magnólií, až oči přecházejí.
Poezie10.04.2019
Po levé straně jí dominuje Alba Superba, za níž se schovává růžová soulangeana.
Poezie10.04.2019
A po pravé straně už ohromná žlutě kvetoucí Yellow River.
Poezie10.04.2019
Poezie10.04.2019
Supersladkou až omamnou vůni kolem sebe rozlévají keře hvězdokvětých magnólií.
Poezie10.04.2019
Poezie10.04.2019
A protože je hezky a teplo, vykvétají už i středně pozdní odrůdy, jako třeba "holčičí magnólie", tahle se jmenuje Betty a nese silnou citrusovou vůni.
Poezie10.04.2019
Poezie10.04.2019
Nebo Susan.
Poezie10.04.2019
Poezie10.04.2019
Tak až na svých uspěchaných cestách narazíte na keř některé z magnólií, zkuste zvolnit krok, prohlédnout si ji a třeba i přivonět. Očaruje vás, uvidíte!
Apríl01.04.2019
Tomu byste nevěřili, jaký žertík se nám dnes stal. Od společnosti Google jsme dostali e-mail, kde nás upozorňují na to, že naše internetová reklamní kampaň byla zamítnuta. O několik řádek dole byl uveden důvod: Magnólie patří do sekce jiné zbraně a to Google zakazuje...

Bohužel jsme zjistili, že to není aprílový žertík, ale doklad o tom, jak i sebelepší nastavení a snaha o zabezpečení všeho možného může vést a evidentně také vede k chybám, nesmyslům a často i poškození někoho, kdo vlastně za nic nemůže. Začalo to před mnoha lety tím, když americký soud dal za pravdu domácí paničce, která dala do mikrovlnky usušit kočku a z ní byl posléze prejt. Ale jistě víte, že to byl výrobce mikrovlnky, kdo byl odsouzen, že to na přístroj nenapsal, že se v něm nesmí sušit čičinky, ne ta tupá panička. Pokračovalo to tím, že jsme před cca 15 lety museli začít natírat první a poslední schod výstražnou barvou. Zřejmě proto, aby i podnapilí pracovníci poznali schodiště. Nejnovější majstrštyk přišel loni v podobě GDPR, který se tváří jako neprůstřelná ochrana soukromí obyčejných lidí, ale v konečném důsledku vytvořila pouze prostor pro vznik nových firem, které za tučné částky zajistily analýzu a doporučení firmám, které neměly čas pročítat 89 stránek předpisů od EU. Přitom stačilo jenom přidat dodatek do zákona o ochraně osobních údajů, kde by se vymezily nově zpřísněné nutnosti.

Jinými slovy všichni jsou nuceni dělat kroky k zabezpečení všech těch bezbranných lidí. Všech těch, kteří si právě teď stahují apky zdarma, které pro zajištění funkčnosti VYŽADUJÍ přístup k vašemu adresáři, telefonnímu seznamu, sms úložišti, historii skypu, foťáku, galerii a možná i číslu bot, přestože to se stahovanou apkou vůbec nijak nesouvisí. Teď mě pobavily dvě nové - první z nich je na opravu chyb v psané angličtině. Je úžasná, opravdu - opraví pravopis, nabídne lepší synonyma pro dané téma a dokonce upraví slovosled tak, že vypadáte jako inteligent! No není to terno? Jenom to chce, abyste text upravovali online ... Taková neškodná maličkost, že? Stejně jako ta velmi neškodná možnost nechat si na základě DNA testu říct, že jste třeba ze 7% Eskymák. To jste vlastně celý život potřebovali vědět a teprve teď jste úplní a můžete v klidu spát, když víte, že vaše DNA je v dobrých rukách ... asi krále Miroslava, ne??

Ale škoda mluvit a kazit si jarní čas, když se můžeme dívat na takhle krásné "jiné zbraně" jako na obrázku. Tahle se jmenuje VULCAN a varování se signální barvou všude kolem: má plně nabito!
Otevíráme!01.03.2019
Je tu první březnový den a my s ním :-) Všichni naši mravenečci a hlavně mravenečnice pilně pracovali celou zimu, abychom vám nyní s příchodem jara mohli nabídnout zase o něco obsáhlejší sortiment takových rostlin, bez kterých zaručeně nemůžete existovat.

Máme z toho radost a těšíme se na všechny ty krasavce a krasotinky a jak se říká u divadla - herečky a hérečky, protože máme za lubem spoustu novinek a hodně z nich jsou fakt šťabajzny.

Pokud máte zimní objednávku, vyčkejte prosím na zprávu, že je kompletní, než si pro ni přijedete. Zboží navážíme celé jaro a je ho opravdu hodně, takže se může stát, že i když je již téměř vše z vaší objednávky skladem, stále na nějakou kytičku čekáme.

A abyste se nenudili, mezitím se můžete podívat, co nám tu kvete a dělá radost. Případně pokud máte fotku něčeho pěkného z vaší zahrady a chcete se podělit, klidně pošlete, rádi zveřejníme :-) Přejeme krásné jaro!
Otevíráme!01.03.2019
Typické rostliny pro konec zimy jsou samozřejmě voňavé vilíny. Máme jich rok od roku čím dál více, hlavně díky německému pěstiteli panu Hachmannovi, který má zřejmě největší kolekci vilínů v Evropě. Letos budeme mít 3 novinky, z nichž ta první se jmenuje Robert. Má sytě zlato-oranžové květy a pomalejší, velmi kompaktní a hustý růst.

Na předchozí fotce byla klasická Jelena. Obě odrůdy za teplého počasí bez větru vydávají pronikavou, sladce kořeněnou vůni.
Otevíráme!01.03.2019
Naopak Pallida se světle žlutými květy barvy citrónové kůry voní jenom sladce, jako luxusní mýdlo z Tuzexu :-)
Otevíráme!01.03.2019
S čemeřicemi je to podobné jako u vilínů - i tady každým rokem vyhledáváme nové odrůdy a šlechtitele a máme radost, že se nám letos povedlo jich sehnat tolik! A připravte se - ještě pár jich přibude :-)

Tahle se jmenuje Elly a kvete už od prosince! Staré květy sice vybledly, ale stále držely tvar a trs obrůstá novými poupaty ve velkém množství, bude to paráda!
Otevíráme!01.03.2019
Tahle kočka je má oblíbenkyně - jmenuje se Sophie a má nádherně pihaté žluté květy.
Otevíráme!01.03.2019
Tenhle ocelově modrý hezoun je takový prcek mezi cedry a když nad tím tak přemýšlím, v dnešní době politické a společenské korektnosti aby se jeden bál ho nazvat prckem. Co kdyby ho to ranilo?! Bude se s námi soudit?

Jmenuje se Feelin' Blue a přemítání o (ne)smyslnostni novodobých pravidel korektnosti nechám na vás :-)

Keř na fotce je ponechaný svému osudu bez vyvazování k opoře, jinými slovy takhle vypadá přirozeně, téměř jako půdopokryvka.
Otevíráme!01.03.2019
Jasně - to bych vám nemohl udělat - neříct, co je to za překrásný bochánek svěže smaragdové barvy hned za ním - je to naše asi nejstarší hebe - New Zealand. V životě jsme na něj nesáhli nůžkami, takhle dokonalé je samo od sebe a celou zimu, nehledě na teplotu, má tuhle jásavě zelenou barvu. Velmi mrazuvzdorné.
Otevíráme!01.03.2019
A jestli chcete, aby vám na zahradě celou zimu něco zářilo jako pochodeň, pořiďte si některou ze zimních borovic, které se na nejchladnější měsíce roku oblečou do sytě žluté nebo zlatožluté barvy.

Tahle se jmenuje Golden Glow.
Otevíráme!01.03.2019
O něco menší a stejně zlatožlutá je odrůda Winter Gold.
Otevíráme!01.03.2019
A tuhle lákavou barevnou kombinaci jsem vyfotil na zahradě u sousedů - zářivě červená svída bílá a zelenolistá, neopadavá hlošina Ebbingeova.
Stálezelené živé ploty11.02.2019
Po nějaké době jsme zpět i na našem Fotoblogu a to s nabídkou přímo unikátní. U našich pěstitelů jsme tentokrát vybrali širokou kolekci rostlin pro krásné živé ploty. Jak ty malé za malý peníz, tak i ty větší pro každého, kdo už nechce čekat, než to vyroste. Aktuální nabídka se týká dřevin stálezelených, rostliny opadavé zase někdy jindy.

Důležité informace:

- rostliny s označením NA OBJEDNÁVKU nebudou v našem zahradnictví fyzicky k vidění, budeme je u pěstitelů objednávat v požadovaném množství přímo ke každé vaší objednávce

- jakmile si objednáte, zarezervujeme přesné druhy a počty ve školce a až budou připravené k odběru u nás, napíšeme vám

- u živých plotů se předpokládá vyšší počet objednávaných kusů a proto nabízíme atraktivní množstevní slevy: 10% pro 10 a více kusů a 20% pro 20 a více kusů, minimální objednávka je 10 kusů

- u zboží na objednávku je nutná nevratná záloha ve výši 50% z ceny zboží před slevou

- pokud si zboží objednáte během února a uhradíte v plné výši do 3 dnů po zaslání údajů k platbě, přidáme vám ještě 5% ze zimní slevy

- většina plotových rostlin se prodává velmi rychle a lze předpokládat, že do poloviny jara budou vyprodané, zajistěte si svoje rostliny co nejdříve, dokud je z čeho vybírat

Tak jdeme na to - zde je nabídka!
Stálezelené živé ploty11.02.2019
Začínáme naší nejoblíbenější dřevinou pro živé ploty - portugalským vavřínem. Rostlina je vysoce mrazuvzdorná a velmi elegantní. Doporučujeme 3 rostliny na 2 metry. Odrůdy:

ANGUSTIFOLIA - nejkompaktnější růst, nemusíte stříhat, výška až 3m
40-50 cm, 3l květináč, 299 Kč
60-70 cm, 5l květináč, 559 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
VARIEGATA - panašovaný bílo-zelený list, pomalý růst, spíše do šířky, výška cca 2-2,5m

30-40 cm, 3litrový květináč, 339 Kč
40-50 cm, 4litrový květináč, 580 Kč

Stálezelené živé ploty11.02.2019
BRENELIA - zvlněný list, červené větvičky, rychlý, uvolněný růst - není tak strnulá

30-40 cm, 3litrový květináč, 459 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
Do stejné rodiny jako portugalský vavřín patří bobkovišně. Druhů na výběr je hodně, tak jsme vám zjednodušili výběr na 4 nejodlišnější odrůdy - nízkou, kompaktní, štíhlou a vysokou. Tady jsou jedna po druhé:

NOVITA - nejvzrůstnější a nejrychleji rostoucí, umí 50-70 cm za rok, dorůstá až 5m, velký list

40-60 cm, 3litrový květináč, 269 Kč
60-80 cm, zemní bal, 399 Kč
70-90 cm, 9litrový květináč, 640 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
CAUCASICA - umírněnější v růstu a štíhlejší, velmi vzpřímené větve

40-60 cm, 3litrový květináč, 269 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
ETNA - pomalu rostoucí, zato velmi krásná, tmavý, mírně zvlněný list, baculatá, výška do cca 2m

40-50 cm 3litrový květináč 269 Kč
50-60 cm 5litrový květináč 480 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
OTTO LUYKEN - nejmenší vzrůstem (jen do cca 1,5m), velmi tmavý, lesklý list, rozložitý růst

30-40 cm 3litrový květináč 299 Kč
40-60 cm 7litrový květináč 750 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
Poněkud nevšední, přesto naprosto funkční a nápadný je plůtek z japonských pierisů. Vzhledem k tomu, že 2-3x do roka raší novými listy zbarvené růžově, červeně nebo vínově, se jedná o nadmíru atraktivní volbu. Nejrychleji (20-25 cm za rok) rostou odrůdy

FOREST FLAME a MOUNTAIN FIRE

20-30 cm 2litrový květináč 299 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
Ambiciózní a u nás naprosto unikátní živý plot byste vytvořili ze stálezelené magnólie velkokvěté. Velké, lesklé, kožovité listy a obrovské květy až 4 měsíce v létě, to se jen tak nevidí. Doporučujeme odrůdy:

ALTA - štíhlá, menší listy 50-60 cm 5litrový květináč 1 030 Kč

BRACKEN'S BROWN BEAUTY - velmi lesklý list 40-60 cm 4litrový květináč 599 Kč

FRANCOIS TREYVE - vejcovitě štíhlý růst, zakulacenější listy 40-60 cm 4litrový květináč 599 Kč

LITTLE GEM - malý list, bohatě a dlouho kvetoucí, jen do teplejších lokalit 80-100 cm 10litrový květináč 790 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
Nejmrazuvzdornější tzv. modré cesmíny jsou do plotů ideální. mají menší, zoubkaté ale nepichlavé listy a některé odrůdy nesou plody (červené či žluté) a je nutné je kombinovat se samčími rostlinami pro opylení:

BLUE MAID - samičí s červenými plody, do cca 3,5m
20-40 cm 2litrový květináč 299 Kč

GOLDEN GIRL - samičí se žlutými plody, do cca 4m
20-40 cm 2litrový květináč 299 Kč

HECKENFEE - samičí s červenými plody, co cca 3,5m
20-40 cm 2litrový květináč 299 Kč

samci bez plodů jsou HECKENSTAR nebo HECKENPRACHT
20-40 cm 2litrový květináč 299 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
Barevně atraktivní a díky rychlosti a bohatosti růstu jsou velmi populární blýskavky. Nové listy jsou vždy červené (odstíny se mírně různí podle odrůd) a skvěle reagují na pravidelný řez. vybírat můžete z těchto:

RED ROBIN - velkolistá, rychle rostoucí, do cca 3,5m
40-60 cm 3litrový květináč 329 Kč
60-80 cm 5litrový květináč 510 Kč
100-125 cm 12litrový květináč 980 Kč

CARRÉ ROUGE - štíhlejší, kompaktnější růst, menší, tmavší list, do cca 3m
50-70 cm 5litrový květináč 599 Kč
100-110 cm 15litrový květináč 1850 Kč


Stálezelené živé ploty11.02.2019
Doslova hitem posledních dvou let jsou stálezelené hlošiny. Roste extrémně rychle, takže přímo vybízejí k řezu a použití do zelených stěn. Jejich listy mají stříbřité ojínění, proto se jim někdy říká ruská oliva. Na podzim kvete a krásně voní. Dorůstají se mezi 3 a 4 metry. Se zelenými listy nabízíme tyto:

x EBBINGEI - bujný růst do všech stran
30-50 cm 3litrový květináč 299 Kč
80-100 cm 9litrový květináč 640 Kč

COMPACTA - kompaktní, více vzpřímená odrůda
60-80 cm 7,5litrový květináč 620 Kč

Stálezelené živé ploty11.02.2019
A pestrolistých odrůd je víc:

GILT EDGE - zelený střed, žlutý okraj (na fotce)
40-60 cm 7,5litrový květináč 590 Kč
80-100 cm 5litrový květináč 665 Kč

LIMELIGHT - žlutý střed, světle zelené žíhání a tmavě zelený okraj
30-40 cm 3litrový květináč 299 Kč

VIVELEG - zelený střed, žlutý okraj, kompaktnější růst
25-30 cm 3litrový květináč 339 Kč
40-60 cm 7litrový květináč 590 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
A myslíme i na milovníky bambusů. Nabízíme 2 typy. Phyllostachys je výběžkatý druh se vzpřímenými stébly, dorůstající 4 až 8m - podle řezu.

BISSETII
30-40 cm 2litrový květináč 559 Kč
60-80 cm 5litrový květináč 669 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
A trsovitý bambus (netvoří oddenky do dálky) je z rodu fargesia. Nebývá tak vysoký - dorůstají vesměs do asi 3 metrů a mívá větší listy. Vršky se více či méně sklání. Nabízíme odrůdy:

JUMBO - přepadavé vršky (na fotce)
40-60 cm 5litrový květináč 750 Kč

STANDING STONE - pevnější, vzpřímený růst
40-60 cm 5litrový květináč 750 Kč


Stálezelené živé ploty11.02.2019
A nezapomněli jsme ani na milovníky jehličnatých plotů, kde vybíráme cypřiše, cypřišovce tisy a 2 odrůdy tújí. Jako první je tu nejvyšší a nejrychleji rostoucí živý plot, co si dokážete představit - cypřišovec Leylandův. V Británii se na něj díky jeho výšce vztahuje stavební zákon, co se týče vzdálenosti umístění od pozemku souseda. Ale když si jej pravidelně stříháte, můžete mít luxusní, naprosto neprostupnou zeď jakékoli výšky.

80-100 cm zemní bal 399 Kč
150-175 cm 12litrový květináč 1650 Kč
200-250 cm zemní bal 2360 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
Před mnoha lety jsem si v Německu vyfotil tenhle živý plot. Připadal mi neuvěřitelný. Nechci se dotknout vkusu onoho zahrádkáře, ale to střídání barev bylo v elegantní ulici prostě nepřehlédnutelné jako v Disneylandu. Jedná se o dvě odrůdy cypřišku Lawsonova. Na druhé straně, dokážete si představit, jak pěkný plot by vznikl samostatně jen z jedné či druhé barvy? Tady je nabídka:

COLUMNARIS - modrozelený, kompaktní, běžná výška cca 3-4m
80-100 cm zemní bal 399 Kč
50-60 cm 3litrový květináč 399 Kč
140-180 cm zemní bal 1450 Kč

IVONNE - žlutozelený, běžná výška cca 3-4m
60-80 cm zemní bal 359 Kč
40-50 cm 2litrový květináč 299 Kč
120-140 cm zemní bal 1290 Kč

Stálezelené živé ploty11.02.2019
Naproti tomu jen jednu barvu, zato krásně temně zelenou nabídnou tisy. Existuje více druhů a nám se osvědčily zejména kříženci tisu středního, které jsou samy o sobě husté, vzpřímené a nevysoké. Rostou pomaleji do asi 3-4 metrů. Nabízíme 2 odrůdy:

HICKSII - samičí s plody, nahoře širší
50-60 cm 2litrový květináč 299 Kč

HILLII - bez plodů, užší, o něco nižší
40-50 cm 2litrový květináč 259 Kč
Stálezelené živé ploty11.02.2019
A úplně naposled jsem si nechal tu nejznámější dřevinu, u nás nadužívané túje. Pravda, ona za to nemůže, existuje mnoho krásných odrůd, ale to, že ji vidíte na každém kroku, z ní učinilo nepopulární jehličnan. Přesto, když jsou vhodně vysazené a správná odrůda, jsou krásné. Já dávám přednost kompaktnějším odrůdám, jako jsou Smaragd - drží tvar i bez stříhání a na zimu nemění barvu na zrzavou:

SMARAGD - sytě zelená
40-60 cm 2litrový květináč 199 Kč
60-80 cm zemní bal 299 Kč
100-125 cm zemní bal 459 Kč
140-160 cm zemní bal 1150 Kč
180-200 cm zemní bal 2150 Kč

GOLDEN SMARAGD - žlutozelená varianta
40-50 cm 3litrový květináč 499 Kč
25-30 cm 2litrový květináč 359 Kč

Tím je nabídka kompletní. Tak prohlížejte a plánujte, těšíme se na vaše objednávky!
Nový rok je tu01.01.2019
Vítejte v novém roce 2019! Těšíte se na všechno, co přinese? Nebo jste už tak skvělí, že se těšíte z toho, co dává právě teď? :-) Venku je stále ještě docela dobré počasí a já trávím zimní čas mezi počítačem, abych vám postupně představoval nové rostliny a mojí zahradou, na kterou během sezóny mám času opravdu maličko. Dělá mi to takovou radost moci si v klidu vyhrabat zpod keřů listí, učesat trávníky, dosypat pěknou kůru a popřípadě upravit stromy a keře, které se řežou v zimě - např. všechny javory, jasany, jádroviny a réva, původní listnáče jako vrby, habry, buky, břízy a další dřeviny, kterým zjara už vytéká míza, popřípadě jehličnany.

Před svátky jsem poslouchal jedno regionální rádio, kde mě překvapili svou moudrostí a věcností, když to člověk porovná s ostatními, kde mlátí prázdnou slámu dokola a dokola už roky. Host redaktora byla odbornice na celostní výživu a zdraví člověka v závislosti na rytmu přírody. Jedním z témat byla novoroční předsevzetí a proč málokomu vydrží. A věřte mi, že mě odpověď překvapila a potěšila svou logikou. Během přelomu roku se totiž nacházíme v klidovém období elementu vody, kdy není vhodná doba pro aktivitu spojenou s novým rozhodnutím. Je to období rozvahy a plánování. Proto se mnozí zamýšlejí nad uplynulým rokem a i to bilancování sem patří. Rada odbornice byla jednoduchá a naprosto s ní souhlasím: než si nakoupíte ty permanentky do fitka a ostatních drahých zařízení, která normálně nenavštěvujete, dejte tomu čas aspoň do poloviny února. Tehdy se začíná probouzet příroda a energie přírody se proměňuje z klidu do aktivity. Jestli vám to předsevzetí vydrželo, teprve potom to zkuste, protože pak máte šanci vydržet.

Stejně tak to vidím se zahradou. Představujte si, co chcete udělat nového, to předělat, co vylepšit, ale teď to nedělejte. Teď jenom uhlazujte to, co máte, radujte se z toho a těšte se na nové. Náš e-shop pro 2019 už je otevřen a denně přidáváme nové zboží, které si již můžete nakoupit i se zimní slevou, ale nežádejte rostliny posílat nyní, abyste je vysadili. Jenom vše plánujte a rozvažujte. Uvidíte, že za měsíc či dva vám přijdou nápady další a dost možná ještě lepší! Tak to všechno dobře zVAŽte. :-) Mimochodem věděli jste, že vážka je rovněž symbolem transfromace a lehkosti? Brzy na viděnou!

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2019

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2018

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2017

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2016

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2015

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2014

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2013

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2012

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2011

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2010

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2009

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2008

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2007

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2006

VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.