Fotoblog

Nový rok je tu01.01.2019
Vítejte v novém roce 2019! Těšíte se na všechno, co přinese? Nebo jste už tak skvělí, že se těšíte z toho, co dává právě teď? :-) Venku je stále ještě docela dobré počasí a já trávím zimní čas mezi počítačem, abych vám postupně představoval nové rostliny a mojí zahradou, na kterou během sezóny mám času opravdu maličko. Dělá mi to takovou radost moci si v klidu vyhrabat zpod keřů listí, učesat trávníky, dosypat pěknou kůru a popřípadě upravit stromy a keře, které se řežou v zimě - např. všechny javory, jasany, jádroviny a réva, původní listnáče jako vrby, habry, buky, břízy a další dřeviny, kterým zjara už vytéká míza, popřípadě jehličnany.

Před svátky jsem poslouchal jedno regionální rádio, kde mě překvapili svou moudrostí a věcností, když to člověk porovná s ostatními, kde mlátí prázdnou slámu dokola a dokola už roky. Host redaktora byla odbornice na celostní výživu a zdraví člověka v závislosti na rytmu přírody. Jedním z témat byla novoroční předsevzetí a proč málokomu vydrží. A věřte mi, že mě odpověď překvapila a potěšila svou logikou. Během přelomu roku se totiž nacházíme v klidovém období elementu vody, kdy není vhodná doba pro aktivitu spojenou s novým rozhodnutím. Je to období rozvahy a plánování. Proto se mnozí zamýšlejí nad uplynulým rokem a i to bilancování sem patří. Rada odbornice byla jednoduchá a naprosto s ní souhlasím: než si nakoupíte ty permanentky do fitka a ostatních drahých zařízení, která normálně nenavštěvujete, dejte tomu čas aspoň do poloviny února. Tehdy se začíná probouzet příroda a energie přírody se proměňuje z klidu do aktivity. Jestli vám to předsevzetí vydrželo, teprve potom to zkuste, protože pak máte šanci vydržet.

Stejně tak to vidím se zahradou. Představujte si, co chcete udělat nového, to předělat, co vylepšit, ale teď to nedělejte. Teď jenom uhlazujte to, co máte, radujte se z toho a těšte se na nové. Náš e-shop pro 2019 už je otevřen a denně přidáváme nové zboží, které si již můžete nakoupit i se zimní slevou, ale nežádejte rostliny posílat nyní, abyste je vysadili. Jenom vše plánujte a rozvažujte. Uvidíte, že za měsíc či dva vám přijdou nápady další a dost možná ještě lepší! Tak to všechno dobře zVAŽte. :-) Mimochodem věděli jste, že vážka je rovněž symbolem transfromace a lehkosti? Brzy na viděnou!

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2019

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2018

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2017

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2016

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2015

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2014

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2013

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2012

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2011

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2010

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2009

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2008

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2007

ARCHIV FOTOGRAFIÍ 2006

VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.