Campsis x tagliabuana 'TARANTELLA'

Campsis x tagliabuana
Campsis x tagliabuana 'TARANTELLA'
trubač - stromkový
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled foto

K velmi populárním odrůdám trubačů patří ty, které naroubované na kmínek dokáží vytvořit efekt menšího stromku s pestrými květy po celé léto. K nim se řadí i novinky z roku 2008 jménem Tarantella.

Tarantella je kříženec trubače severoamerického a italského, jehož výsledkem se stala rostlina s velkými, měkce červenými květy, uspořádanými ve vzpřímené latě. Když květ porovnáte s ostatními již známými druhy, zjistíte, že je velmi podobná kultivaru Madame Galen. Výhodou této nové selekce jsou kratší a pevnější nové výhony, díky kterým se rostlina výborně hodí k pěstování jako keř nebo na kmínku s korunkou, která svými větvemi nepadá k zemi, ale drží tvar. Vykvétá na začátku prázdnin a pokračuje až do mrazů, pokud má dost poupat.

Opadavé listy jsou lichozpeřené, tmavě zelené, lesklé a velmi atraktivní. U trubače je nezbytný každoroční střih zjara po mrazech. Sestříhněte korunku na 2 až maximálně 3 pupeny loňských větví. Raší pozdně, mnohdy až ke konci dubna. Protože trubač kvete pouze na koncích nových výhonů, je žádoucí mít těch výhonů co nejvíce. Pokud chcete mít brzo bohatou korunu a oželíte brzké kvetení v jednom roce, můžete jej zastříhnout ještě jednou (maximálně 2x) během léta a to vždy za druhým nebo třetím párem listů. Tím si zajistíte bohaté větvení pro další roky při zachování silných větviček. Stromkové varianty potřebují pevnou oporu během celého života (klasickou trojnožku jako vysoké stromy).

Zem potřebuje neutrální až mírně vápenitou, dobře odvodněnou, nedoporučujeme kombinovat s keři či stromy, které sázíte s rašelinou. Pokud hnojíte, používejte pouze směsi na podporu kvetení a barvu listů. Má dužnaté kořeny, které si poradí s dočasným nedostatkem závlahy, takže pozor na přelití, mohly by je napadnout plísně. Prodáváme POUZE ROUBOVANCE, které pokvetou již v roce prodeje. Doposud vyzkoušená mrazuvzdornost je do -24°C, ale předpokládá se, že zvládne ještě o několik stupňů silnější mráz.

Poslední revize 18-08-2010; 27-07-2011
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Campsis x tagliabuana 'MADAME GALEN'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.