Cytisus nigricans 'CYNI'

Cytisus nigricans
Cytisus nigricans 'CYNI'
čilimník černající
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Čilimník černající je okouzlující, bezproblémový keřík s dlouhotrvajícím kvetením. Tato opadavá dřevina je na našem území doma na okrajích lesů a na živiny chudých úpatích svahů. Díky její kráse a přirozenému vzezření byla vyšlechtěna kompaktnější odrůda vhodná do našich zahrad a zahrádek.

Jmenuje se Cyni a snoubí v sobě všechny kladné vlastnosti tohoto čilimníku. Sytě žluté, motýlovité květy jsou uspořádané ve vzpřímených vrcholových hroznech a objevují se od konce května na přibližně 3 týdny a pokud rostlinu po odkvětu sestříháte, často vykvete ve druhé polovině léta znovu. Opadavé, měkce zelené listy jsou rozdělené do 3 elipčitých lístků, podobně jako například u jetele nebo štědřence. Keř roste spíše pomaleji ale velice hustě a kompaktně. Doporučujeme jej každý rok zjara mírně sestříhat, aby si udržel tvar. Neřežte do staršího dřeva. Všechny části rostliny mohou při požití způsobit žaludeční potíže.

Je nenáročný na půdu i péči, zem pouze musí být dobře propustná. Nemá rád přílišné hnojení a vysoký obsah dusíku v půdě. Vyžaduje slunná stanoviště, maximálně mírně rozptýlené slunce. Je to ideální rostlina do chudých půd na svahy, do větší skalky nebo jako okraje záhonů. Mrazuvzdorný do min. -27°C.

Poslední revize 04-02-2010; 09-06-2011.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2020 / únor 2021 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cytisus nigricans
HOBBY
PRAHA POŠTOU
Cytisus nigricans 'CYNI'
HOBBY
CHLUMEC POŠTOU
Cytisus nigricans
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Cytisus x praecox 'ALLGOLD'
Genista tinctoria 'ROYAL GOLD'
Ceanothus x pallidus 'MARIE SIMON'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.