Cytisus nigricans 'CYNI'

Cytisus nigricans
Cytisus nigricans 'CYNI'
čilimník černající
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Čilimník černající je okouzlující, bezproblémový keřík s dlouhotrvajícím kvetením. Tato opadavá dřevina je na našem území doma na okrajích lesů a na živiny chudých úpatích svahů. Díky její kráse a přirozenému vzezření byla vyšlechtěna kompaktnější odrůda vhodná do našich zahrad a zahrádek.

Jmenuje se Cyni a snoubí v sobě všechny kladné vlastnosti tohoto čilimníku. Sytě žluté, motýlovité květy jsou uspořádané ve vzpřímených vrcholových hroznech a objevují se od konce května na přibližně 3 týdny a pokud rostlinu po odkvětu sestříháte, často vykvete ve druhé polovině léta znovu. Opadavé, měkce zelené listy jsou rozdělené do 3 elipčitých lístků, podobně jako například u jetele nebo štědřence. Keř roste spíše pomaleji ale velice hustě a kompaktně. Doporučujeme jej každý rok zjara mírně sestříhat, aby si udržel tvar. Neřežte do staršího dřeva. Všechny části rostliny mohou při požití způsobit žaludeční potíže.

Je nenáročný na půdu i péči, zem pouze musí být dobře propustná. Nemá rád přílišné hnojení a vysoký obsah dusíku v půdě. Vyžaduje slunná stanoviště, maximálně mírně rozptýlené slunce. Je to ideální rostlina do chudých půd na svahy, do větší skalky nebo jako okraje záhonů. Mrazuvzdorný do min. -27°C.

Poslední revize 04-02-2010; 09-06-2011.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Cytisus x praecox 'ALLGOLD'
Genista tinctoria 'ROYAL GOLD'
Ceanothus x pallidus 'MARIE SIMON'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.