Prunus cerasus ('Danube') 'ERDI BÖTERMÖ'

Prunus cerasus ('Danube')
Prunus cerasus ('Danube') 'ERDI BÖTERMÖ'
višeň - středně raná - samosprašná
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Višně díky specifické, více nebo méně kyselé chuti a tím pádem i rozdílnému použití oproti třešním mají své stálé příznivce a většinou ten, kdo má rád višeň, nebývá zároveň fanda třešní. Jsou ale odrůdy, které potěší obě skupiny pěstitelů.

Erdi Bötermö je višeň maďarského původu, jež nese již v první půlce léta plody nejenom výrazně ostré višňové chuti, její plody jsou zároveň příjemně nasládlé a velice šťavnaté. Barva slupky i dužiny je sytě červená až červenočerná. Plody jsou velice šťavnaté, ale poměrně dobře drží tvar při dalším zpracování. Můžete z nich udělat čerstvý džus stejně jako marmeládu nebo je zamrazit a v zimě si užít koláče z „čerstvých“ višní. Díky krkolomnému názvu se v USA začala prodávat pod registrovaným jménem Danube®.

Je samosprašná a roste středně bujně s pravidelnými každoročními výnosy. Plodí na koncích lehce převislých větví. Pro bohatý výnos je dobré ji po odkvětu zastříhat. Pěstujte ji ve středně živné, nejlépe mírně kyselé, dobře odvodněné půdě na plném slunci. Má ráda vlhko, takže od doby kvetení do počátku vybarvování plodů ocení občasnou zálivku navíc, pokud je suché počasí. Mrazuvzdorná.

Poslední revize 11-02-2011
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Prunus cerasus 'MORELLENFEUER'
Prunus cerasus 'SAFIR'®
Prunus cerasus 'MORINA'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.