Malus domestica 'IDARED'

Malus domestica
Malus domestica 'IDARED'
jabloň - pozdní
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Jabloň Idared byla vyšlechtěna v USA jako kříženec odrůd Jonathan a Wagenerovo. Nese velice atraktivní a velké, téměř kulaté plody, které mají výrazně červenou barvu na osluněných místech a tam, kde se dotýkají, nebo jsou překrytá listem, bývají žlutozelené. Jejich chuť je výbroná, jemná, přirozeně sladkokyselá.

Jedná se o zimní jablka, která se sklízí od poloviny října a skladují se až do jara. Čerstvě utržená jablka mají ostrou chuť a jsou velice pevná, přičemž jejich chuť sládne po min. 2 týdnech skladování a dužina se stává křupavou. Nejlepší jsou v období od Vánoc do konce ledna. Netrpí na choroby běžné ve skladech.

Potřebuje výživnou, dobře odvodněnou půdu a plné slunce. Rychlost růstu se zpomaluje po dovršení věku plné plodnosti a úroda bývá spolehlivá. Je cizosprašná a jako opylovači jí vyhovují např. Granny Smith, James Grieve, Melrose nebo Opal. Jabloně se řežou v zimě při oblevě nebo zezačátku jara, pokud již přestalo mrznout. Plně mrazuvzdorná.

Poslední revize 03-05-2011
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Malus domestica 'STARKING'
Malus domestica 'RUBINOLA'
Malus domestica 'BOHEMIA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.