Gaillardia 'ORANGES AND LEMONS'®

Gaillardia
Gaillardia 'ORANGES AND LEMONS'®
kokarda
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ světle zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ ++kombinovaná:žlutá a zlatá a oranžová
DOBA KVETENÍ červenec - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Pokud existuje trvalkové nebe, určitě tam kvetou kokardy … Toto je totiž tak krásná trvalka, že je nemožné ji opominout, pokud tvoříte trvalkový záhon, který má v létě svítit jako sluníčko. V roce 2002 v anglickém hrabství Hempshiru šlechtitelka Rosemary Hardy zajistila novou odrůdu kokardy, která se náhodně objevila mezi ostatními kokardami odrůdy Dazzler. Nazvala ji Orange and Lemons a byla patentována pod č. PP17,092 v roce 2006.

Oranges and Lemons jsou „pomeranče a citróny“, což zevrubně popisuje barevnost této krásné kokardy. Její kopretinové květy jsou od středu oranžové a při krajích okvětních plátků čistě žluté. Středy jsou mandarínkově načervenalé až zlaté. Stonky dosahují mezi 30 a 40 cm a jsou vzpřímené. Orange and Lemons je sterilní odrůda, která kolem sebe nerozsévá plevelná mláďata. Pro bohaté a dlouhodobé kvetení doporučujeme otrhávat odkvetlé květy.

Kokarda miluje plné slunce a dobře propustnou půdu. Pokud máte těžší půdu, kde hrozí riziko podmáčení trsu přes zimu, rostlinu na konci léta razantně sestříhněte, aby vytvořila nové bazální listy, díky kterým lépe přezimuje. V propustné půdě je mrazuvzdorná až do cca -29°C.

Poslední revize 14-07-2012
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Gaillardia aristata SUNBURST ORANGE 'Granoran'
Gaillardia 'AMBER WHEELS'
Gaillardia 'ARIZONA APRICOT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.