Magnolia grandiflora 'KAY PARRIS'

Magnolia grandiflora
Magnolia grandiflora 'KAY PARRIS'
magnólie velkokvětá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Magnólie
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Stálezelené magnólie patří mezi královny kvetoucích stromů. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější a zároveň nejotužilejší kultivary. Když se do Evropy dostala zakrslá odrůda Little Gem, získala okamžitou popularitu. Ovšem se svou mrazuvzdorností do zóny 7 (cca -17°C) se nejedná o rostlinu vhodnou do všech oblastí Střední Evropy. Větší průlom nastal až po dovozu novější odrůdy nazvané Kay Parris.

Kay Parris vznikla v roce 1991 ve státě Jižní Karolína, USA a vyšlechtil ji Kevin Parris. Je odolnější než Little Gem a zvládá zimy zóny 6, tj. odolá bez poškození až do -24°C. Nabízí podobné znaky, hlavně menší a užší vzrůst než standardní velkokvětá magnólie. Navíc se pochlubí i prodlouženou dobou kvetení, která v ideálních podmínkách začíná spolu s horkými dny června a končí začátkem září, pokud je rostlina již dostatečně rozrostlá a má dostatek poupat. Květy jsou 20-25 cm široké, smetanově bílé, překrásně voňavé a objevují se postupně, jeden po druhém. Každý květ vydrží 1-3 dny. Listy jsou neopadavé, kožovité, široce elipčité a lehce zvlněné, vysoce lesklé, tmavě zelené svrchu a pokryte rezavými chloupky zespodu.

Tvar keře je zaobleně sloupovitý a většina větví roste vzpřímeně. Mladé rostliny můžete v prvních letech 2-3x seříznout, abyste zhoustla ve spodní části, jež poslouží jako základ celé dřeviny. Řez provádějte na jaře po mrazech a vždy po něm rostlinu přihnojte organickém hnojivem s dlouhodobým účinkem. Pěstujte ji na plném slunci, eventuálně zimním stínu a dopřejte jí velmi živnou zem. V mládí potřebuje neustále vlhko, ale nesnáší mokro. Vyhovuje jí jíl ve spodních partiích půdního profilu. Mrazuvzdorná do cca -24°C.

Poslední revize 23-02-2013
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia grandiflora  'LITTLE GEM'
Magnolia grandiflora ALTA® ('T.M.G.H.')
Magnolia grandiflora ('Galissonniére Nana') 'NANA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.