Davidia involucrata (S.H.N.) 'SONOMA'

Davidia involucrata (S.H.N.)
Davidia involucrata (S.H.N.) 'SONOMA'
davídie listenová
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 6-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až světle zelená
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Davídie listenová je impozantní strom, který je málo k vidění. Na Zemi žil již před dobou ledovou a věřilo se, že po ní vymizel. Až koncem devatenáctého století byly nalezeny nějaké exempláře v Sichuanu v Číně. V roce 1903 byla přivezena do Británie a od té doby se začala sporadicky pěstovat jako nádherná rarita ve středně velkých zahradách mírného klimatu. Původní strom se potřebuje dožít poměrně vysokého věku – až dvaceti let, aby začal kvést. Proto se šlechtitelé věnují snahám o získání odrůd, jež začnou kvést dříve.

Již nějakou dobu světem putuje senzace pojmenovaná Sonoma (syn. S.H.N.), což je odrůda získaná ze stromu, jež byl na začátku nového milénia 60 let starý. Vypěstovali jej v kalifornské školce Sonoma Horticultural Nursery. Tato davídie umí kvést již ve velmi mladém věku a nadšení pěstitelé na internetových fórech předvádějí fotky svých maličkých roubovanců, kteří již ve druhém roce od roubování nesou květy. Ve světě davídií to lze považovat téměř za převrat, který s sebou nese i druhou stránku – svou cenu.

Davídie Sonoma nabízí atrakci ve formě kulatého květenství uprostřed, složeného ze zelených kvítků s vínově červenými tyčinkami, obklopené nápadnými, velkými, čistě bílými listeny, díky kterým se davídii také říká „kapesníkový strom“. Listy jsou široce vejčité až srdčité, výrazně pilovité při okrajích. Jsou opadavé, tmavě zelené a na podzim se barví do fantastických barev ohnivě oranžové a později temně karmínové. Roste pomaleji a je výrazně kompaktnější ve srovnání s původním druhem.

Konečná výška zatím nebyla stanovena. Odhaduje se na 6-8m a asi poloviční šířku. Davídie potřebuje rovnoměrně vlhkou zem, bohatou na živiny a dobře odvodněnou. Jenom tak bude mít bohaté olistění a velké květy. Doporučujeme davídii pěstovat mimo průvan. Plně mrazuvzdorná do -24°C, na chráněném stanovišti zvládnou jedinci s vyzrálým dřevem i dočasné výkyvy až do -27°C.

Poslední revize 07-12-2013
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Davidia involucrata (S.H.N.) výška 60-80 cm
STANDARD
CHLUMEC POŠTOU


Podobné rostliny
Davidia involucrata 'COLUMNA'
Davidia involucrata
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.