Magnolia grandiflora 'VICTORIA'

Magnolia grandiflora
Magnolia grandiflora 'VICTORIA'
magnolie velkokvětá
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Květy v létě
Magnólie
Exotika
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Chcete-li exkluzívní stálezelený strom s obřími květy po celé léto, který si budete závidět i vy sami, už nehledejte dál. Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené dřeviny a vyhledáváme pro vás ty nejlepší a zkoušíme ty nejotužilejší druhy.

V roce 1930 se podařilo v kanadské provincii British Columbia vyšlechtit další, velmi mrazuodolný kultivar této stálezelené magnólie. Jmenuje se Victoria a nese tmavě zelené, velmi lesklé listy, které mají chloupkatý rub lehce rezavé barvy. Květy jsou krémově bílé, plně se rozvinou pouze na několik hodin kolem poledne a potom před uvadnutím. Nové výhony včetně listových poupat jsou nápadně narůžovělé až jasně růžové.

Mezi nadšenými pěstiteli v Čechách se tento kultivar osvědčil zatím nejvíce i díky méně častému omrzání listů v zimě. Toto se děje po přesazení na nové stanoviště a v prvních pár letech je to běžné. Proto rostlinu doporučujeme po přesazení alespoň první zimu zakrýt bílou textílií, pokud přijdou mrazy pod -20°C. Zakryjte jí na maximálně 2 týdny, aby ji slunce a mrazivý vítr nevysušovaly.

Potřebuje hodně výživnou, vlhkou půdu, raději kyselou, starší rostliny dokonce dávají přednost jílovitému podloží. Mrazuvzdorná bez ochrany do -25°C, s ochranou snese krátkodobě až -27°C.

Poslední revize 18-01-2009
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Magnolia grandiflora výška 150-175 cm, výška kmene 90-100 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Magnolia grandiflora  'EDITH BOGUE'
Magnolia grandiflora 'FRANCOIS TREYVE'
Magnolia grandiflora (Flore Pleno) 'NANNETENSIS'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.