Magnolia grandiflora 'VICTORIA'

Magnolia grandiflora
Magnolia grandiflora 'VICTORIA'
magnolie velkokvětá
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 5-8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6   (do -23°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Květy v létě
Magnólie
Exotika
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Chcete-li exkluzívní stálezelený strom s obřími květy po celé léto, který si budete závidět i vy sami, už nehledejte dál. Naše zahradnictví se specializuje na stálezelené dřeviny a vyhledáváme pro vás ty nejlepší a zkoušíme ty nejotužilejší druhy.

V roce 1930 se podařilo v kanadské provincii British Columbia vyšlechtit další, velmi mrazuodolný kultivar této stálezelené magnólie. Jmenuje se Victoria a nese tmavě zelené, velmi lesklé listy, které mají chloupkatý rub lehce rezavé barvy. Květy jsou krémově bílé, plně se rozvinou pouze na několik hodin kolem poledne a potom před uvadnutím. Nové výhony včetně listových poupat jsou nápadně narůžovělé až jasně růžové.

Mezi nadšenými pěstiteli v Čechách se tento kultivar osvědčil zatím nejvíce i díky méně častému omrzání listů v zimě. Toto se děje po přesazení na nové stanoviště a v prvních pár letech je to běžné. Proto rostlinu doporučujeme po přesazení alespoň první zimu zakrýt bílou textílií, pokud přijdou mrazy pod -20°C. Zakryjte jí na maximálně 2 týdny, aby ji slunce a mrazivý vítr nevysušovaly.

Potřebuje hodně výživnou, vlhkou půdu, raději kyselou, starší rostliny dokonce dávají přednost jílovitému podloží. Mrazuvzdorná bez ochrany do -25°C, s ochranou snese krátkodobě až -27°C.

Poslední revize 18-01-2009
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Magnolia grandiflora  'EDITH BOGUE'
Magnolia grandiflora 'FRANCOIS TREYVE'
Magnolia grandiflora (Flore Pleno) 'NANNETENSIS'®
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.