Phlox 'ZIGEUNERBLUT'

Phlox
Phlox 'ZIGEUNERBLUT'
plamenka (sk. subulata)
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ červená až purpurová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 2   (do -45°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled foto

Zigeunerblut je kobercovitá plaménka s pravděpodobně nejzářivějšími květy vůbec. Název odrůdy v němčině lze přeložit jako cikánská krev a i když máme všichni barvu krve dost podobnou, tato kytička září tou nejkrvavější červenou, kterou jste kdy na plaménce viděli. Kvetení začíná někdy v půlce května a v sytě červené barvě a během kvetení mírně přechází až do červeně-purpurové.

Jedná se o křížence mezi druhy phlox douglasii a phlox subulata. Po prvním rodiči zdědila velmi nízký a pomalý růst a po druhém podobnost listů. Jsou tenké, čárkovité, sytě zelené, neopadavé.

Pěstujte plaménky na plném slunci, na skalce či u okrajů záhonů. Potřebují dobře propustnou půdu a jakmile zakoření, zvládají i dlouhá sucha. Zem nemusí být příliš živná, nejsou vybíravé na pH reakci. Rozrůstají se jako půdopokryvné rostliny do stran. Vřele doporučujeme zakrýt zem kolem nich mulčovací textílií, aby skrz kvetoucí polštáře nevylézaly nitky trav a plevelů. Po odkvětu ji lehce sestříhněte, aby zhoustla a nevytvářela holé prostředky. Výborně mrazuvzdorná do cca -45°C. Vhodná i do koryt a venkovních kontejnerů.

Poslední revize 13-02-2014
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Phlox  'RED ADMIRAL'
Phlox 'CRACKERJACK'
Dianthus superbus KAHORI RED
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.