Miscanthus sinensis 'CABARET'

Miscanthus sinensis
Miscanthus sinensis 'CABARET'
ozdobnice čínská
VZRŮST vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.8-2.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ +kombinovaná:zelená a bílá
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
DOBA KVETENÍ září - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
náhled fotonáhled foto

Odrůda ozdobnice čínské Cabaret dostala svůj název zřejmě díky okázalosti, kterou kabarety nabízí. Jedná se totiž o velkolistou a poměrně vysokou odrůdu, jejíž široké listy jsou nápadně bíle proužkované a malebně se svěšují dolů, čímž plně ukazují svou krásu – podobně jako mnohé tanečnice kabaretních podniků. Na přelomu léta a podzimu vyrůstají lesklé chocholky květů nejprve světle bronzové a později béžové barvy. Po zaschnutí zůstávají jako paráda přes celou zimu.

Ozdobnice nejsou náročné na půdu, pouze nesnáší mokrou nebo vododržnou zem. Překvapivě dobře si poradí s jílovitou půdou, pokud rostlina před zakořeněním neshnije vlivem dlouhodobého mokra. Daří se jim na slunných a výhřevných stanovištích nebo v mírném polostínu. Na zimu je ideální svázat staré listy do snopu a zjara před řasením ale až po mrazech zastřihnout na cca 10-20 cm nad zemí. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize: 17-02-2015
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Miscanthus sinensis (syn. 'Strictus') 'ZEBRINUS'
Miscanthus sinensis 'GRAZIELLA'
Miscanthus sinensis 'VARIEGATUS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.