Rosa 'TEASING GEORGIA Climbing'

Rosa
Rosa 'TEASING GEORGIA Climbing'
popínavá růže (David Austin)
VZRŮST popínavé/liána
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.8-2.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ zlatá až krémová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Růže
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto

ODRŮDA SE JIŽ NEPĚSTUJE, U DAVIDA AUSTINA JI VYŘADILI Z PRODUKCE I NABÍDKY.

Teasing Georgia Climbing je popínavá verze růže Teasing Georgia Davida Austina, která v roce 2000 vyhrála hlavní cenu Henry Edland Medal za nejlelpší vůni. Nese velké, plné květy zvláštně zlatavě žluté barvy s měděným podtextem, kde střed květu je výraznější a plátky při okrajích jsou světlejší. Výraz "tease" v angličtině znamená škádlit nebo dobírat si někoho a je pravdou, že tato růže má tendenci si vás dobírat, když první rok nechce kvést, nebo udělá jen pár malých poloplných květů, ale jakmile zakoření, máte z ní divoženku s překrásnými květy v takovém množství, že nestačíte obírat odkvetlé květy. Kvete opakovaně a nese středně silnou až silnou vůni čajových růží.

Pěstování: Připravte si výsadbovou jámu cca 30x30 cm. Růži zasaďte tak, aby štěp byl po výsadbě cca 3 cm hluboko v zemi. Dobře zalijte a výhony na zimu přihrňte do výšky cca 15 cm (kůrou nebo i zemí). Růže tolerují většinu typu půd, ale nejraději mají hlubokou, živnou půdu bohatou na humus a vlhko (nikoli mokro). Plné slunce. Na zimu zamulčujte.

Stříhání: Popínavé růže se nestříhají. Pouze můžete odstranit staré nebo nemocné dřevo. Otrháváním odkvětlých květů podpoříte nasazování nových poupat.

Poslední revize: 07-09-2015
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Rosa 'CHARLOTTE'
Rosa  'MOLINEUX'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.