Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo') PINK POPPET

Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo')
Weigela florida 'Plangen' (syn. 'Piccolo') PINK POPPET
vajgélie květnatá
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.6-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Od chvíle, kdy v našem zahradnictví poprvé vykvetla tato odrůda vajgélie PINK POPPET, bylo jasné, že tu máme novou senzaci s dávkou národní hrdosti navíc, neboť tato krasavice vzešla z českého šlechtění. Zasloužili se o ni Vojtěch Benetka a Jaroslava Dvořáková z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v roce 1991, když zkřížili odrůdy Venusta a Eva Rathke. Říkám bravo a tetelím se radostí za český úspěch.

Výsledkem tohoto křížení je kompaktní, hustě a pomalu rostoucí keřík či nízký stromeček se záplavou květů - bez přehánění. Jsou typicky růžové, trubkovité a vykvétají od poloviny května ve dvou hlavních vlnách – první před rašením listů a druhá na plně olistěné rostlině. Pozdně letní kvetení se u této odrůdy většinou nekoná. Listy jsou opadavé, oválně elipčitě s nápadnou špičkou, středně zelené místy s lehce vínovým přelivem, drobnější než na běžných vajgéliích.

Roste pomalu do poměrně souměrného, hustě větveného keře s mírně převislými konci větví. Pokud byste ji chtěli tvarovat, nejvhodnější řez je okamžitě po odkvětu, kdy odstraníte větve, které kvetly, o cca dvě třetiny, čímž podpoříte rašení nových letorostů, jež pokvetou bohatě v další sezóně. Navíc tak docílíte čistšího keře, který nemá zaschlé semeníky, které kazí vzhled keře zejména v době kvetení. Tato odrůda ale zásadní řez nepotřebuje, její habitus je hustý a kompaktní i bez zásahu.

Vajgélie mají nejraději středně živné, mírně vlhké půdy a plné slunce. Dobře zvládají i těžké a lehce podmáčené půdy. Bujně rostoucí odrůdy se hodí do neformálních živých plotů a venkovských zahrad, stejně jako součást skupinových výsadeb na větších plochách. Kompaktní a zakrslé odrůdy lze kombinovat i s moderními rostlinami téměř jakéhokoli typu, často se pěstují i v ozdobných venkovních kontejnerech, kde je nutné kontrolovat vlhkost zejména ve druhé polovině zimy, aby do jara nevyschly. Mrazuvzdorná do min. -29°C.

Poslední revize: 21-01-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Weigela 'BRISTOL RUBY'
Weigela 'MINUET'
Hosta 'EARTH ANGEL'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.