Veronica prostrata 'NESTOR'

Veronica prostrata
Veronica prostrata 'NESTOR'
rozrazil rozprostřený
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.2m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST jehličnan opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Rozrazil rozprostřený je spolehlivá trvalka původní téměř v celé Evropě, Kavkazu a Turecku. Odůrda Nestor již podle názvu skýtá něco výjimečného - pravděpodobně stejně chrabrého jako bájný řecký vojevůdce Nestór sám.

Květy tohoto rozrazilu jsou drobné a líbezné. Pokud máte slabost pro kytičky z přírody, Nestor vám padne do oka i do vkusu. Jako byste natrhali světloulinké fialky a složili je do krátkého vzpřímeného hroznu. Každý květ má jen 4 okvětní plátky, jeden je nahoře a dole jsou 3, na nich jsou zřetelně tmavě fialové žilky vedoucí od téměř bílého středu směrem ven. Kvete od května do června. Listy jsou středně zelené, podlouhle kopinaté. Rostlina tvoří husté, plazivé, polštářovité trsy o šířce od 30 do 50 cm - podle řezu. Po odkvětu ji můžete lehce sestříhnout, nabídne nové olistění a ke konci léta i druhé, nepříliš nápadné přesto milé kvetení.

Rozrazil není náročný na půdu, ale protože to je skalková rostlina, nesnese těžký jíl a mokro. Nejlépe mu vyhovuje středně živná či chudá a dobře propustná půda neutrální až zásadité reakce, která nebude příliš vysychat. Ideální je slunné stanoviště, ale roste i v lehkém polostínu. Častější zálivkou v suchém létě si zajistíte zdravější růst. Plně mrazuvzdorná do min. -34°C.

Poslední revize 25-01-2016.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Veronica austriaca  'CRATER LAKE BLUE'
Veronica longifolia 'LILAC FANTASY'
Veronica austriaca 'KNALLBLAU'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.