Ilex crenata 'MARIESII'

Ilex crenata
Ilex crenata 'MARIESII'
cesmína vroubkovaná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Vroubkované (Japonské) cesmíny mnozí zaměňují za buxusy a lonicery díky jejich malým, lesklým listům. Jsou to však velmi užitečné a elegantní, stálezelené a navíc beztrnné keře, které nabídnou mnoho tvarů a velikostí.

Odrůda Mariesii je téměř sběratelský kousek cesmíny vroubkované. Její drobné listy jsou široce vejčité, téměř kulaté, tmavě zelené, lesklé, ploché a vypadají jako šupinky či malá zrcátka odrážející sluneční paprsky. Krátké, pevné větvičky obrůstají velmi hustě a když se na keř zadíváte, s trochou fantazie v něm spatříte zelený korálový útes.

Keř roste VELMI pomalu, vzpřímeně, v mládí vcelku štíhle a s věkem tvoří zajímavé tvary. Je oblíben mezi bonsaisty, neboť jakýkoli výtvor z této odrůdy je jednoduše fascinující. V polovině jara vykvétá množstvím droboučkých krémových květů a protože se jedná o samičí odrůdu, pokud jsou opyleny pylem z nějaké samčí odrůdy, na podzim vytvoří bohatou nadílku malých černých lesklých plodů jako korálky.

Cesmína vroubkovaná je tolerantní k většině typů půd krom těžké jílovité, ale nejsytější barvu a nejzdravější bude v dobře odvodněné, rovnoměrně vlhké a kyselé zemi s občasným přihnojením pomalu rozpustnými hnojivy. Stříhání nevyžaduje, ale lze tvarovat zjara nebo ve druhé polovině července. Mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 26-01-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
ilex crenata 'FASTIGIATA'
Ilex crenata 'Icoprins11' DARK GREEN
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.