Betula ('Penci-2') ROYAL FROST

Betula ('Penci-2')
Betula ('Penci-2') ROYAL FROST
bříza
VZRŮST středně vysoký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 8-12m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 3-5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto

ROYAL FROST je obchodní jméno velmi atraktivní břízy, která vznikla křížením bělokoré břízy betula populifolia „Whitespire“ a červenolisté břízy betula „Crimson Frost“. Tvoří malebné, středně vysoké stromy s půvabně se sklánějícími větvičkami posetými sytě vínově červenými listy, jež se na podzim barví do sytě červené, zářivě vínové, oranžové a žluté. Kmen je na mladých rostlinách jantarově oranžový a s věkem a sílou se mění na typicky bílý, jak jej většinou na břízách známe. Od konce zimy strom zdobí delší samčí a kratší samičí jehnědy.

Roste poměrně rychle do symetricky pyramidálního tvaru, není potřeba stříhat. Koruna je spíše užší a vystoupavá. Řez z jakéhokoli důvodu ale možný je, nejlépe uprostřed zimy.

Snáší jakoukoli půdu, má ráda vlhko, ale jakmile dobře zakoření, výborně přežije i suchá léta. Přesto není vhodná do uzavřených areálů, kde se v létě akumuluje přespříliš tepla a je suchý vzduch a půda, jako jsou zadlážděné městské čtvrti mezi vysokými zdmi domů. Je ideální do běžných zahrad, otevřených krajin a krásně doplní i moderní stavby. Má ráda plné slunce, kde se jí nejlépe vybarví listy. Plně mrazuvzdorná do cca -40°C.

Poslední revize 22-09-2016
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Betula pendula 'PURPUREA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.