Campanula 'SARASTRO'

Campanula
Campanula 'SARASTRO'
zvonek
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Největší zvony na naší planetě jsou buď v jižní Asii (Barma, Čína, Japonsko) nebo v Moskvě (Rusko). Tedy zvony, které zní. A největší zvony mezi zvonky, co kvetou, pochází z Rakouska, ze školky stejného jména jako jméno odrůdy - Sarastro. Jedná se o křížence mezi druhy c.trachelium var.hodoensis a c.punctata. Vyšlechtil jej zakladatel oné školky Christian Kress v roce 1991 a slaví s ním celosvětový úspěch. Roku 2009 získal v Chicagu prvenství jako nejlepší novinka mezi zvonky.

Sarastro je trvalkový zvonek, nebo spíše megazvon s květy, jež na silných a dospělých rostlinách mohou dosáhnout až osmi centimetrů! Mají sytě modrofialovou barvu s metalickými odlesky a vykvétají od poloviny června. Nelekněte se tmavých, přísně svěšených poupat, jež vypadají jako odkvětlé květy.

Rostlina dosahuje v plné síle kolem 60 cm na výšku a 40 cm do šířky, přesto je velmi plná a kompaktní. Květy jsou sterilní, takže se nemnoží semeny ale rozrůstáním trsu. Dokáže kvést až 3 měsíce a pokud po hlavním kvetení rostlinu sestříhnete o polovinu až dvě třetiny, druhé kvetení nabídne o něco později a na kratších stoncích, ale bude trvat až do podzimu. Listy jsou kopřivově oválné, středně zelené, při krajích výrazně pilovité.

Tento zvonek díky svým rodičům potřebuje na živiny bohatou, neutrální až mírně zásaditou půdu. Roste dobře na plném slunci i v polostínu, dobře zvládá sucho, jakmile zakoření, ale ve vlhké (nikoli mokré) půdě nabídne lepší výsledky. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 03-01-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Campanula
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Campanula persicifolia 'TAKION BLUE'
Campanula 'VIKING'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.