Morus trilobata 'TESI UBALDO'

Morus trilobata
Morus trilobata 'TESI UBALDO'
moruše trojlaločná
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Moruše trojlaločná nese synonymum moruše australská, přestože pochází s největší pravděpodobností z Číny a poprvé ji jako samostatný druh zařadil a popsal čínský botanik Siu Shih Chang. Jedná se o vzácný až neznámý druh, jež se poněkud podobá moruši velkolisté verze platanolistá a je zde pravděpodobnost, že moruše platanolistá má tuto vzácnost ve svém rodokmenu.

Tesi Ubaldo byla do roku 2015 rostlinná školka v Toskánsku, které se za svou dlouhou dobu existence podařilo představit několik zajímavých selekcí rostlin, včetně stejnojmenné odrůdy této moruše trojlaločné. Od původního druhu se liší výraznějšími lalůčky podél listů a kratší čepelí hlavního laloku. Jedná se o nízký strom s pomalu rostoucí korunou a velmi dekorativními listy. Jsou opadavé, 10-15 cm dlouhé, trojúhelníkovitě trojlaločné s množstvím menších, nepravidelných, papírovníku podobným lalůčků podél okrajů, nápadně lesklé a svěže zelené barvy. Na podzim se mění do stejně svítivě žluté, jako umí například jinany. Začátkem léta tvoří spíše menší množství drobných, jedlých a chutných plodů černé barvy - moruší.

Koruna je deštníkovitá a roste sama od sebe pomalu, ale můžete jí pomoci zpětným jarním řezem - seřezat všechny loňské na cca 5-10 cm, aby do léta vytvořila dlouhé větvičky s množstvím listů větší velikosti, než je běžné. Vytvoří vám překrásný, nízký strom s romanticky do stran rozkladitou korunou.

Najděte jí pěkné a chráněné místo, kde se bude vyjímat jako solitér. Snáší jakoukoli dobře odvodněnou půdu, ale v hluboké, živné zemi poroste rychleji a bude mít věší, atraktivnější listy. Hnojení po narašení listů do půlky léta zajistí větší a pěknější korunu. Spolehlivě mrazuvzdorná do -24°C a snáší i dočasné výkyvy až do -27°C

Poslední revize 15-02-2018.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Morus trilobata 'TESI UBALDO' výška kmene 180-200 cm, obvod kmene 10-12 cm
De Luxe
CHLUMEC AUTEM


Podobné rostliny
Morus alba ('Macrophylla') 'PLATANIFOLIA'
Platanus x hispanica 'ALPHEN'S GLOBE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.