Cercis 'MERLOT'

Cercis
Cercis 'MERLOT'
zmarlika
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-2.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ vínová
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ růžová
DOBA KVETENÍ duben - květen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zmarlika je velmi atraktivní nízký strom či keř, většinou zavětvený již nízko nad zemí. Díky tvaru a barvě listů červenolistých odrůd získal ještě jedno jméno - strom lásky. Listy zmarliky jsou totiž přesnou kopií srdce, které malujeme jako ikonu. Odrůda Merlot je mezidruhový kříženec mezi zmarlikou kanadskou, odrůdou Forest Pansy a zmarlikou texaskou, odrůdou Texas White, kde první rodič novému objevu nabídl červené listy a druhý z rodičů vtiskl mnohem větší odolnost letnímu stresu ze sucha a horka. Vyšlechtili Dennis James Werner a Layne Karlton Snelling z North Carolina State University a patent č. PP22297 získala v roce 2009.

Zmarlika Merlot své jméno nese hrdě a po právu, neboť, podobně jako stejnojmenná odrůda francouzského vína, její listy jsou velmi tmavě vínově červené a jejich barva nebledne ani v létě. Jsou opadavé a lesklé. Roste jako poměrně vzpřímený, větší keř či menší strom s kompaktnějším a mnohem hustším habitem ve srovnání s předchozí odrůdou Forest Pansy, oproti které nese o trošku menší, přesto stále velké listy o rozměrech cca 10x13 cm. Velmi působivá je v polovině jara, kdy na holém dřevě vínově černé barvy vykvétají zářivé, růžově-purpurové květy na ministopkách, kterými jsou rostliny doslova obaleny, jak strom nabývá na věku.

Řez není nutný a pokud chcete rostlinu tvarovat, udělejte to co nejdříve po odkvětu. Nedoporučujeme řezat starší rostliny do silného dřeva - špatně ošetřené řezy mohou vést k infekcím a následnému odumření celé rostliny.

Zmarlika je nenáročná na půdu, ale potřebuje vlhkou, dobře odvodněnou zem. Statší rostliny nesnáší přesazování. Potřebuje slunnou polohu, ale pokud je to možné, chraňte mladé rostliny před ostrým jarním sluncem a před vysušujícím zimním větrem. Plně mrazuvzdorná včetně květových poupat do cca -24°C, ve dřevě zvládne ještě o pár stupňů níže.

Poslední revize 04-03-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Cercis 'MERLOT' výška 40-60 cm
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Cercis canadensis  'FOREST PANSY'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.