Photinia serratifolia 'Oploo5' PINK CRISPY

Photinia serratifolia 'Oploo5'
Photinia serratifolia 'Oploo5' PINK CRISPY
blýskavka čínská
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ ++kombinovaná:krémová a zelená a růžová
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU kyselá až neutrální
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6b   (do -21°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Čínská blýskavka je původní druh stálezelené blýskavky, jež posloužila jako jeden z rodičů tolik oblíbené blýskavky Fraserovy. V našich podmínkách není příliš známá a popravdě Fraserova blýskavka ji převálcovala tržně i rychlostí růstu. Přesto je to moc krásný keř, který nabízí i několik atraktivních odrůd, jako například tuto senzaci, která vyhrála zlatou medaili na veletrhu novinek Plantarium v nizozemském Boskoopu roku 2015. Jmenuje se PINK CRISPY a vyšlechtil ji Alexander van Oploo, tedy stejný šlechtitel, který stvořil blýskavku Red Light.

Blýskavka PINK CRISPY nabízí drama už na první pohled. Nadmíru okázale panašované bílo-zelené listy jsou neopadavé, velké, obvejčité, zajímavě zvlněné, při krajích zoubkaté a to jste ještě neviděli mladé rašení – křiklavě růžové. No jestli tahle kytka není z plastu, tak nevím. Vážně unikátní kousek. Použijte jako menší solitér nebo vložte mezi méně výrazné keře, kde okamžitě ztropí barevný humbuk. Roste středně rychle a výborně se větví i bez stříhání. Pěstitel uvádí dospělou výšku kolem 170 cm. Habitus je hustý, téměř neprůhledný.

Roste pomaleji, vzpřímeně, kompaktně až strnule a má pevné větve, které se většinou neohýbají. Pokud ji budete chtít jakkoli tvarovat nebo krátit, řez provádějte kdykoli od poloviny jara do poloviny léta, ale není to nutné. Blýskavka čínská má ráda vlhká, nikoli zamokřená stanoviště a živnou zem. Vzhledem k vysokému odparu vody z listů doporučujeme na zimu řádně zamulčovat a v letních měsících jí do řádného zakořenění dopřát zálivku navíc. Stejně tak v zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte! Jakmile zakoření, letní přísušek zvládá výborně. Minimální mrazuvzdornost se udává do -20°C, ale předpokládá se ještě silnější odolnost.

Poslední revize 04-09-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Photinia serratifolia 'Oploo5' výška 70-90 cm, šířka 50-70 cm
STANDARD
CHLUMEC AUTEM
Photinia serratifolia 'Oploo5' výška 70-90 cm, šířka 50-70 cm
STANDARD
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Photinia x fraseri 'Cassini' PINK MARBLE®
Photinia davidiana 'PALETTE'
Ilex aquifolium  'ARGENTEA MARGINATA'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.