Helenium MARIACHI™ 'SOMBRERO'

Helenium MARIACHI™
Helenium MARIACHI™ 'SOMBRERO'
záplevák, helenium
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.6m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ srpen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Záplevák – helenium je nenáročná trvalka, která tvoří středně vysoké až vysoké stonky s množstvím barevných, kopretinových květů od léta až do podzimu. Výška stonků a barvy květů se liší podle odrůdy a šlechtitelé se rovněž snaží o získání rostlin s co nejdelší dobou kvetení. Série Mariachi™ pochází z Holandska a zahrnuje velmi nízké odrůdy s bohatým kvetením. Odrůda Sombrero má patent č. PP25968 z roku 2015 a vyšlechtil ji Arie Blom.

Mariachi™ Sombrero je neobvykle kompaktní odrůda zápleváku, která vznikla překvapivě jako náhodná mutace červenokvěté odrůdy Salsa. Sombrero je se svými jako grilovaná kukuřice zářivě žlutými květy tak veselá a rozšafná jako rozesmátý Mexičan ve stejnojmenném klobouku, který vás zve na své domácí burritos a nedá jinak, než se připojíte k jeho rodině a vychutnáte si jídla tolika barev, co umí napodobit snad opět jenom záplevák.

Rostliny pěstované na slunci tvoří stonky o výšce kolem 40 cm, v polostínu jsou o něco vyšší, a nepadají ani po silném dešti. Úzké listy jsou spíše světle zelené, kopinaté a objevují se hustě podél stonků. Nápadně vypouklé středy květů nabízí bohatou pastvu pro křídlatý hmyz. Rostlina tvoří bohaté, husté a kompaktní trsy, které produkují mnoho postranních stonků s novými poupaty, takže kvetení trvá od konce července do začátku podzimu.

Záplevák je nenáročný na půdní stanoviště, ale nejlépe prospívá v živné, rozumně propustné ale neustále vlhké půdě na plném slunci. Nesnáší sucho. Je dobré rostliny po 3-4 letech rozsadit a dát tak více prostoru novým kořenům a mladým rostlinám. Všechny části rostliny mohou při požití způsobit žaludeční potíže. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Poslední revize 23-09-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Helenium 'DOUBLE TROUBLE'®
Helenium 'HELENA YELLOW'
Helenium 'EL DORADO'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.