Viburnum farreri 'DECEMBER DWARF'

Viburnum farreri
Viburnum farreri 'DECEMBER DWARF'
kalina vonná
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ bílá až růžová
DOBA KVETENÍ prosinec - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v zimě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kalina vonná je opadavý keř, který pochází ze severní Číny a je to jedna z nejdříve kvetoucích dřevin našeho klimatu, neboť umí vykvést již během teplých dnů zimy. Prozatím existuje asi 6 uznaných odrůd, které se od sebe liší ponejvíce vzrůstem a barvou květu, které jsou bílé, bílorůžové nebo růžové.

Základní druh kaliny vonné je středně vzrůstný a umí dorůst až 3 metrů, ale December Dwarf je zmenšená verze o přibližně poloviční velikosti. Pochází z holandského Boskoopu z roku 1982. Její největší předností je zimní kvetení, dokáže vykvést již v prosinci, pokud se zima zpozdila a stále ještě nejsou mrazy, nebo kdykoli během ledna a února, jakmile mrazy odejdou a oteplí se na delší období. Květy jsou drobné, trubkovité, růžové v poupatech a světlejší po rozvití a překrásně voní. Květenství jsou částečně kulatá, částečně svěšená, připomínají kalinu bodnantskou, ale jsou menší a světlejší.

Keř je pěkný, i když zrovna nekvete, protože má kompaktní stavbu a dekorativní listy. Jsou opadavé, úzce oválné, výrazně žilnaté se zoubkatými okraji, středně zelené s vínovým nádechem v létě a vínově červené, oranžové a žluté na podzim. Stonky jsou hnědočervené a řapíky listů červené. Tvar keře je zakulacený, roste hustě, vzpřímeně a pro dobré větvení není potřeba stříhat. Přesto je řez možný - vyčkejte s ním po odkvětu a stříhejte, než rostlině plně naraší listy, aby jí nevyteklo moc mízy.

Tato kalina není náročná na půdní typ. Zem může být i jílovitá, přiměřeně živná, hnojení není nutné. Pouze několik měsíců po výsadbě udržujte půdu vlhkou, aby dobře zakořenila. Pro dobrý tvar a bohatost kvetení doporučujeme pěstovat na plném slunci, ale zvládne i polostín. Je odolná letnímu suchu i městskému znečištění. Mrazuvzdorná do cca -29°C.

Poslední revize 14-11-2018
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Viburnum farreri 'DECEMBER DWARF' výška 30-40 cm, šířka 20-30 cm
De Luxe
CHLUMEC POŠTOU
Viburnum farreri 'DECEMBER DWARF' výška 30-40 cm, šířka 20-30 cm
De Luxe
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Viburnum x bodnantense  'DAWN'
Viburnum x bodnantense 'CHARLES LAMONT'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.