Coreopsis verticillata 'GRANDIFLORA'

Coreopsis verticillata
Coreopsis verticillata 'GRANDIFLORA'
krásnoočko přeslenité
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ červen - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Krásnoočka jsou nesmírně populární nenáročné trvalky, které díky zářivým barvám květů dokáží okouzlit jak milovníka venkovských zahrádek, tak i nadšeného pěstitele z městské zahrady. Krásnoočko přeslenité navíc patří k těm nejoblíbenějším, protože je odolné všemu a krom jarního odstranění starých stonků vůbec nic nevyžaduje.

Grandiflora je odrůdové jméno pro krásnoočko přeslenité, pozor na záměnu s krásnoočkem velkokvětým coreopsis grandiflora, což je samostatný druh. Velmi se podobá odrůdě Zagreb, ale je výrazně vyšší - kolem 50 cm. Nese jednoduché, svítivě žluté květy ve tvaru sedmikrásky o osmi přišpičatělých plátcích a kvete od poloviny června až do posledních teplých dnů podzimu. Otrháváním zavadlých květů pomůžete k bohatšímu kvetení a hezčímu trsu, ale není to nezbytné. Kvete nesmírně bohatě a spolehlivě každý rokem.

Listy jsou velmi jemné a samy o sobě okouzlující ještě než rostlina vykvete. Pokud to nebudete považovat za degradující, přirovnal bych je k listům kopru (bez té vůně přirozeně). Nespornou výhodou tohoto druhu oproti jiným (nejčastěji letničkovým) druhům je fakt, že nerozsévá kolem sebe milióny semínek, takže se neplevelí všude kolem, ale rozrůstá se pouze houstnutím trsu, což je pomalé a krásné. Roste do hustého a kompaktního trsu.

Poroste téměř v jakékoli půdě a velmi dobře snáší sucho, takže je populární do skalek. Je to nápadná součást trvalkových záhonů, stejně jako atraktivní zpestření mezi dřevinami. Pěstujte jej výhradně na plném slunci nebo jen v minimálním polostínu. Hnojení nevyžaduje. Po sezóně, popř. před začátkem nové brzy zjara odstříhejte staré, suché stonky těsně nad zemí. Větší trsy možno rozsadit, nejraději zjara nebo koncem léta. Plně mrazuvzdorné do min. -34°C.

Poslední revize 27-12-2018.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Coreopsis verticillata 'GRANDIFLORA'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Coreopsis verticillata  'ZAGREB'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.