Anemone blanda 'BLUE SHADES'

Anemone blanda
Anemone blanda 'BLUE SHADES'
sasanka rozkošná
VZRŮST nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.1-0.1m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ březen - duben
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled foto
Tato sasanka má krásné jméno - jmenuje se totiž rozkošná. Nebo také vábná. Vykvétá v období, kdy mnoho kytiček ještě spí, je tudíž pochopitelné, že se nad jejími nápadnými květy budeme rozplývat a nazývat je podobnými jmény. Pochází z jižní Evropy, doma je od východní části Středozemí, přes Balkán, Řecko až do Libanonu.

Sasanka Blue Shades je velkokvětá selekce této jižanské krasavice s atraktivními, jaterníkově modrofialovými květy, které se objevují brzy zjara (březen-duben) na krátkých, asi jen 5 cm vysokých stoncích. Zároveň s květy raší i dlanitě dělené, sytě zelené listy, které vydrží pěkné ještě asi 2 měsíce po odkvětu a poté celá rostlina zatahuje do hlíz a odpočívá do dalšího jara.

Dopřejte sasankám lehkou, písčitou, mírně kyselou a živnou půdu, která – pokud je budete pěstovat na slunci - nebude vysychat, což zajistíte vydatným mulčem. Ten je nutný i na zimu, jestliže bydlíte v chladnějším regionu. Do začátku kvetení jsou v klidovém období a není třeba je příliš zalévat. Pokud je pěstujete v polostínu, dbejte na to, aby zem byla sice vlhká, ale dobře odvodněná. Nesnáší přemokření, zejména v klidovém období. Zvládá zimu až do -27°C, jen je potřeba ji ochránit chvojím nebo mulčem před holomrazy.

Poslední revize 25-03-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Aster alpinus ('Dark Beauty') 'DUNKLE SCHÖNE'
Aster tongolensis
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.