Geum 'Macgeu004' CORAL TEMPEST®

Geum 'Macgeu004'
Geum 'Macgeu004' CORAL TEMPEST®
hybridní kuklík šarlatový
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý polo-opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ oranžová až lososová
DOBA KVETENÍ duben - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Rodina kuklíků pochází z chladnějších oblastí Evropy, Asie, Afriky i Nového Zélandu. Tato pěkná a bezproblémová trvalka lze najít v přírodě každého kontinentu vyjma Austrálie a pokaždé v trochu jiném provedení. Kuklík šarlatový pochází z Balkánu a patří k drobnějším druhům používaným i pro půdní pokryv a díky své odolnosti se využívá i pro další křížení s jinými, i méně odolnými druhy z důvodu prodloužení doby kvetení a pro získání ještě atraktivnějších květů.

Velkokvětý kuklík Coral Tempest je novinka z roku 2019, která pochází z veleúspěšné odrůdy SCARLET TEMPEST a obě jsou od skotské šlechtitelky Elizabeth MacGregor, která se snaží nabídnout bujné rostliny s co nejdelší dobou kvetení. Květy Coral Tempest jsou ještě větší (4-5 cm), o trošku méně šarlatové, o něco více lososové a okraje plátků jsou navíc zvláštně nařasené jako korálové útesy. Jsou poloplné a samozřejmě stejně nádherné jako předchozí odrůda. Střed zdobí bohatá korunka krátkých žlutých tyčinek. Vykvétají již od dubna na cca 30-50 cm dlouhých, pevných stoncích ve velkém množství a nakvétají až do července. Po krátké pauze během nejteplejšího léta se koncem prázdnin vrací s přídavkem dalších, již kratších květních stonků a květů, jež se objevují v menší míře až do raného podzimu.

Listy jsou výrazně vykrajované, nepatrně plstnaté, mají svěže zelenou barvu a vypadají jako rozšířené listy kapradin. Tvoří tak hustý trs, že i mimo dobu kvetení je rostlina velmi atraktivní a, pokud je mírná zima, jsou stálezelené. Rostlina skvěle vynikne vysazená hustě do většího hnízda, kde se nejlépe ukáže pěkný podklad svěže zelných listů a nad ním množstvím šarlatově oranžových květů po dlouhé období.

Kuklík není náročný na půdu, pouze nesmí stát v zamokřené zemi. Na dostatek živin reaguje bohatším olistěním a sytější barvou listů. Květy tvoří spolehlivě i v chudších půdách, pokud má dostatek slunce. Otužilý do cca -29°C.

Poslední revize 05-05-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Geum 'Macgeu001' SCARLET TEMPEST
Geum rivale 'FLAMES OF PASSION'®
Geum 'BOHEMA PINK'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.