Polemonium caeruleum 'BAMBINO BLUE'

Polemonium caeruleum
Polemonium caeruleum 'BAMBINO BLUE'
jirnice modrá
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ květen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Jirnice modrá je odolná trvalka, jejímž domovem jsou naše středoevropské kraje stejně jako severní Evropa, severní Asie i sever Ameriky. Patří do stejné rodiny jirnicovitých jako plamenky (phloxy) a nabízí velmi pěkný odstín modré barvy na středně vysokých stoncích začátkem léta.

Bambino Blue je kompaktní a bohatě kvetoucí odrůda jirnice modré. Vykvétá koncem května nebo začátkem června na vrcholech dužnatých stonků o výšce cca 45 cm. Květy jsou nádherně fialově modré se žlutým hrdlem, kolem kterého je purpurově fialový prstenec. Je jich mnoho a nakvétají postupně (podle síly a stáří rostliny) až dva měsíce. Listy jsou kapradinově lichozpeřené, připomínají listy řebříčku, možná i proto se rostlině v angličtině i němčině říká Jákobův žebřík, který podle biblického příběhu má vést až do nebe. Po odkvětu doporučujeme stonky odřezat a rostlina vytvoří úhledný bochánek atraktivního listí.

Jirnice je bezúdržbová trvalka, má ráda živné půdy a rovnoměrné vlhko. Můžete ji pěstovat na slunci i v polostínu, dokonce pokvete i ve stínu, kde ale nebude tvořit příliš kompaktní trs. Nemá nároky na pH půdy a neplevelí se kolem. Velmi mrazuvzdorná do cca -34°C a vhodná do venkovních nádob.

Poslední revize: 12-06-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Polemonium yezoense 'PURPLE RAIN'
Polemonium caeruleum 'BRISE d'ANJOU'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.