Pennisetum alopecuroides 'LITTLE BUNNY'

Pennisetum alopecuroides
Pennisetum alopecuroides 'LITTLE BUNNY'
dochan psárkovitý, vousatec
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.4-0.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.4-0.5m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
DOBA KVETENÍ srpen - říjen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Bambusy a trávy
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Vousatec je velmi elegantní okrasná tráva se středně až tmavě zelenými listy. Tvoří husté trsy ve tvaru přetékající fontány, odtud i její anglický název fontánová tráva. Od poloviny léta vykvétá nápadnými klasy připomínajícími štětkovec. Jednotlivé odrůdy se mezi sebou liší vzrůstem a barvou květu, výjimečně i odstínem listů, spíše na podzim.

Little Bunny je zakrslá selekce vousatce, jež dorůstá pouze kolem 40 cm na výšku v kompaktním a bohatém trsu. Listy jsou tenké, svěže až tmavě zelené, elegantně přepadavé a od poloviny léta se objevují o něco vyšší stébla zakončená chundelatým klasovitým květenstvím o délce 10-15 cm. Květenství jsou světle zelená až jemně béžová a zdobí se nachovými prašníky, které jim dodávají načervenalý nádech. Koncem léta barva bledne do pískového odstínu a listy zlátnou. Trs je hustý, menší než v případě rodičovského druhu a pro bohatší dojem se doporučuje vysazovat hnízda po 3 a 5 kusech.

Daří se mu na slunných a výhřevných stanovištích s dobře odvodněnou půdou ale dostatečnou vlhkostí. Nejedná se o suchomilnou trávu, protože bez rovnoměrné zálivky v letním období mohou trsy zasychat a rostlině se nechce vykvést. Little Bunny není potřeba na zimu vázat do snopu, pouze zjara zastřihněte celý trs asi 5 cm nad zemí. Mrazuvzdorný do cca -27°C.

Poslední revize: 15-09-2019
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pennisetum alopecuroides 'HAMELN'
Pennisetum alopecuroides
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.