Berberis gagnepainii var. lanceifolia

Berberis gagnepainii var.
Berberis gagnepainii var. lanceifolia
dřišťál Gagnepainův
VZRŮST střední keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 1-1.8m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-1.5m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT méně nápadné, zajímavé květy
BARVA KVĚTŮ žlutá
DOBA KVETENÍ květen - červen
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Rarity
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Dřišťál Gagnepainův pochází ze západní Číny, z oblastí Hubei a Sichuan a je to velké fešák mezi stálezelenými druhy vhodnými pro naše podnebí. Poprvé byl popsán kolem roku 1905. Tvoří nadýchané keře, jejichž listy se liší velikostí – délkou i šířkou. Mohou být celokrajné, jemně zoubkaté, nebo výrazně zvlněné až ostře pichlavé. Každý z nich má své jméno odrůdy nebo selektované variety.

Lanceifolia je úzkolistá forma tohoto dřišťálu, jehož listy jsou krátce kopinaté, jenom lehce zvlněné a při krajích jemně pilovité a zakončené ostrou špičkou. Bohatě obrůstají světlé větvičky, jež jsou částečně vzpřímené a částečně se rozkládají do stran. Listy jsou neopadavé, středně zelené, mírně lesklé a na podzim se barví do několika odstínů červené, a aniž by opadaly, na jaře se znovu zazelenají. Trochu připomínají listy helvingie čínské. V květnu až červnu vykvétají malé trsy sírově žlutých květů ve velkém množství, po kterých následují borůvkově namodralé, protáhlé, nejedovaté plody. Není neobvyklé, že se na v pozdním létě na keři objevují znovu sem tam květy už v době, kdy modrají zrající plody.

Ve volné přírodě umí v úplné dospělosti dorůst až 2m, ale většinou se drží mezi 1 a 1,5m. Roste hustě i když lehce nepravidelně a lze jej po odkvětu stříhat tj. koncem jara, nikdy na začátku jara, protože byste přišli o květy. Alternativní termín řezu je v polovině léta, kdy se keř spíše tvaruje. Díky ostnitým větvím se hojně využívá jako přírodní bariéra proti zvěři. Díky bohatému kvetení se jedná o ceněnou rostlinu pro včelí pastvu.

Pěstovat lze v téměř jakékoli dobře odvodněné zemi, hnojení není nutné. Nejlépe poroste na plném slunci či v mírném polostínu. Dobře snáší i zanedbání a jakmile zakoření, tak i krátké letní přísušky. Nevyžaduje mulčování, ale za rovnoměrné vlhko pod nevysychající kůrou bude vděčný. Mrazuvzdorný je do cca -29°C a ve volné přírodě roste v nadmořských výškách od 2000 do 4000 m/n, takže je zvyklý i na nevlídné klima.

Poslední revize 14-02-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2019 / únor 2020 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Berberis gagnepainii var.  lanceifolia výška 25-30 cm
STANDARD
JARO 2020 -


Podobné rostliny
Berberis linearifolia 'ORANGE KING'
Helwingia chinensis var. chinensis
Berberis julianae
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.