Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'

Pinus
Pinus 'BREPO'®, 'PIERRICK BREGEON'
borovice zakrslá
VZRŮST malý keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-1.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1.3m
KATEGORIE LIST jehličnan stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 3   (do -40°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Jehličnany
BREPO® je velmi pěkná zakrslá borovice ze Švýcarska, kde byla zkřížena borovice černá a borovice hustokvětá. Zasadil se o ni Henri Bregeon (asi r.1989) a nazval ji Pierrick Bregeon. Měla takový úspěch i za hranicemi francouzsky mluvících zemí, že ji roku 2003 v USA přejmenovali na BREPO®, což je pro celý zahradnický svět daleko jednodušší. Otázkou přesto zůstává, proč v názvu stále trvají na pojmenování pinus nigra, když se jedná o hybrid.

Zakrslá borovice BREPO® nese delší jehlice, které vypadají měkké jako vlasy, ale popravdě jsou podobně pevné jako jehličí samčího rodiče - borovice černé, jen jsou tenčí a mají svěžejší zelenou barvu. Rostlina vytváří spíše plošší a velmi husté koruny i bez stříhání a skvěle se hodí k použití ve formě stromku nebo stromu, jehož koruna bude hustá ale nikdy příliš velká.

Roste velmi pomalu - asi 5 cm za rok, takže ji můžete umístit mezi jiné zakrslé jehličnany, neboť do svého maxima cca 1,5m doroste za mnoho desítek let. Svým nevšedním vzhledem lze použít jako menší solitéru do malé trávníkové plochy stejně jako do japonské zahrady. Je ideální do větších skalek, do kontejnerů, výborně se vyjímá v kompozicích s vysypanými oblázky, kamínky nebo pískem. Bude spokojená i ve venkovním kontejneru na terase, na balkoně nebo před vchodem domu.

Borovice potřebují plné slunce a dobře odvodněnou zem. Na pH půdy příliš nezáleží, jen by neměla být přespříliš vápenatá. Po zakořenění snáší sucho. Hnojení není nutné. Řez je možný zjara před rašením nebo koncem léta a to pouze na větvích s jehlicemi. Popřípadě lze tvarovat odlamováním nových výhonů (tzv. svíček) na jaře, nebo jejich krácením. Mrazuvzdorná do cca -29°C .

Poslední revize 26-02-2011, 12-11-2018
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Pinus nigra 'SPIELBERG'
Pinus nigra 'MARIE BREGEON'
Pinus densiflora 'LOW GLOW'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.