Malus domestica 'SUMMERRED'

Malus domestica
Malus domestica 'SUMMERRED'
jabloň - raná
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 2-3m
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 4   (do -34°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Ovoce

Letní jablka jsou ceněná jako první jablka sezóny, ale nejznámější Průsvitné letní, které dozrává již o letních prázdninách, nemá dlouhou skladovatelnost. O mnoho lépe je na tom kanadská odrůda Summerred, která vznikla samovolným křížením odrůd McIntosh Red a Golden Delicious a nalezena byla roku 1964. Přestože obě zmíněné jsou spíše středně pozdní odrůdy, Summerred umí v dobré sezóně nabídnout chutné plody již koncem srpna.

Plody jsou středně velké, baculatě kuželovité až válcovité a moc pěkné – slupka je bohatě červeně žíhaná a dužina téměř bílá a šťavnatá. Chuť je naprosto skvělá, jemná, sladká s velmi jemnou kyselinkou a aromatická. Utržené vydrží asi 2-3 týdny v ledničce, ale na stromě vydrží dobré více než měsíc, takže je můžete dlouho sklízet čerstvé.

Je výborně odolná padlí, ale ve velkých sadech a mokrých půdách může trpět na strupovitost a rakovinu. V zahradách je většinou zdravá a nevyžaduje ošetření. Nepotřebuje speciální podmínky, poroste skoro všude, je odolná našemu klimatu a netrpí na zamrzání poupat. Výnos je vysoký.

Jabloně porostou v téměř jakékoli nepodmáčené půdě, ale pro nejlepší plodnost jim dopřejte hlubokou, živnou zem s dostatečnou vlhkostí po výsadbě a při tvorbě plodů. Stříhají se v zimě, pokud je to potřeba, kdy se odstraňují vertikální větve a zakracují postranní. Je cizosprašná, takže je nutná další odrůda, která opyluje její květy. Dobrými opylovači jsou např.: Alkmene, Antonovka, Čistecké, Idared, James Grieve, Korobovka, Linda, Polka, Red Devil a Violette. Pro větší plody můžete v létě mírně protrhávat. Velice mrazuvzdorná až do cca -34 °C.

Poslední revize 10-11-2020
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
Chcete využít slevy pro objednávky listopad 2023 / únor 2024 ? Více informací zde.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Malus domestica 'SUMMERRED' výška 125-150 cm
STANDARD
ZIMNÍ SKLAD POŠTOU


Podobné rostliny
Malus domestica MALONI® 'LILLY'®
Malus domestica 'IDARED'
Malus domestica (Zlatá reneta, Goldparmäne, Parména zlatá, King of the Pippins) 'REINE DES REINETTES'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.