Ilex 'DRAGONSKIN'

Ilex
Ilex 'DRAGONSKIN'
cesmína - samčí
VZRŮST střední keř
 vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 2-4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 1-2m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ různobarevné:zelená a vínová
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín a stín
NÁROKY NA PŮDU kyselá (s vysokým obsahem rašeliny)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Stálezelené listnáče
Rarity
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Cesmína ostrolistá je jeden z nejběžnějších druhů stálezelených dřevin evropského původu. Nejvíce jich najdete v pásech vlhčího podnebí s mírnými zimami, jako jsou britské ostrovy, teplejší oblasti Německa, severní Francie a státy Beneluxu, kde rostou přirozeně v lesích a remízkách. U nás se pěstují bez problému, ale v přírodě je samovolně množit neuvidíte, pouze výjimečně, pokud tam ptáci zanesou semena z nějaké zahrady. Díky lesklým listům, které mohou být i vícebarevné, jsou oblíbené v okrasných zahradách. Odrůdy s ostřejšími listy se využívají jako přirozené bariéry proti zvěři a do živých plotů.

Cesmínu Dragonskin objevil Ingo Stührenberg ve své školce v Německu jako samovolnou mutaci odrůdy Angustifolia a poprvé ji představil na veletrhu Rhodo 2010. Podle jejích vlastností odhadl, že se jedná o křížence druhu aquifolium a meserveae, protože není příliš ostnitá a nabízí stejně atraktivní vybarvení mladých i podzimních listů jako modré cesmíny.

Jméno Dragonskin znamená ‚Dračí kůže‘, neboť nese vysoce lesklé, neopadavé listy, jež dokážou odrazit až 40 % slunečního svitu, což jim brání během kritických období roku – během slunečného počasí za silných mrazů a v letních vedrech. Jejich okraje jsou bohatě poseté droboučkými trny, které jsou vcelku měkké a nejsou nebezpečné. Na jaře při rašení mají tmavě vínovou barvu, v létě jsou tmavě zelené a na podzim se barví do směsi tmavě fialové až vínově černé. Jedná se o samčí odrůdu, která opyluje množství samičích cesmín v okolí, ale sama plody netvoří. Roste středně rychle do poměrně pravidelně tvarovaného, vzpřímeného keře o výšce kolem 3-4 m v úplné dospělosti a asi poloviční šířce.

Pro tvarování lze stříhat v polovině léta, pro podporu zahuštění větví na jaře (po mrazech). Jako každá cesmína i tato potřebuje živnou, kyselou, v mládí raději neustále vlhkou (přesto dobře odvodněnou) zem. Vřele doporučujeme vysazovat s mykorhizou (půdní houby) pro zajištění kvalitního a rychlého prokořenění. V našich podmínkách je výborně mrazuvzdorná do cca -27°C.

Poslední revize 11-02-2021
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Ilex výška 175-200 cm, šířka 60-70 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM
Ilex výška 175-200 cm, šířka 60-80 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Ilex x meserveae 'Hach 1' HECKENBLAU®
Ilex x meserveae (Castle Wall™) 'HECKENSTAR®'
Ilex aquifolium 'NIGRICANS'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.