Agapanthus 'PM003' EVERPANTHUS POPPIN' PURPLE

Agapanthus 'PM003'
Agapanthus 'PM003' EVERPANTHUS POPPIN' PURPLE
kalokvět
VZRŮST středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.5-0.6m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ modrofialová
DOBA KVETENÍ červen - srpen
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU jakákoli (od kyselá po zásaditou)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 6b   (do -21°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
Exotika
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Kalokvět pochází z Jižní Afriky a jedná se o typicky letní trvalku s dužnatými kořeny. Díky mezidruhovému křížení se získávají nové odrůdy, které vynikají nejen krásou květů, ale někdy nečekaně i lepší mrazuvzdorností, o čemž samotní šlechtitelé ani neví a dost možná to ani nebylo jejich cílem, neboť kalokvěty se většinou šlechtí v zemích s daleko teplejším klimatem, než je u nás. Jedním z nich je Quinton Bean z jihoafrické firmy De Wet Plant Breeders, kterému se podařilo vyšlechtit již mnoho krásných trvalek a mezi nimi i kalokvěty.

POPPIN’ PURPLE je otužilý kalokvět ze série EVERPANTHUS®, který vyniká barvou a prodlouženou dobou kvetení. Jeho květenství jsou uspořádána ve vrcholových okolících podobně jako u okrasného česneku a jednotlivé květy jsou protáhlé zvonky sytě modrofialové barvy s převažujícím fialovým podtónem (nikoli blankytné). Květy se otevírají postupně od postraních do vrcholových, takže kvetení jednoho stonku trvá poměrně dlouho.

Stonky jsou výrazně kratší než u botanického druhu a. umbellatus, jsou pevné a dosahují výšky kolem 60 cm. Listy jsou středně zelené, přízemní, široce podélné. POPPIN‘ PURPLE kvete bohatě každým rokem, začíná koncem června a spolehlivě remontuje, takže kvetení zralých a zakořeněných rostlin většinou trvá až 8 týdnů, podle stáří a síly rostliny. Evropský patent č. EU 60010 byl vydán roku 2022. Získal ocenění Novinka roku na IPM 2020 a stříbrnou medaili KVBC Spring Challenge 2020.

Kalokvět pěstujte ve výživné zemi, která musí být velmi dobře odvodněná, aby kořeny přes zimu neshnily. Od pozdního jara do konce léta rostlina uvítá hnojení a častější zálivku, přestože díky dužnatým kořenům výborně zvládá i dočasné sucho. Ve Středozemí patří k nejoblíbenějším letním rostlinám jak do nádob, tak do zahrad. U nás je výborný do letních kompozic k bazénům a letním terasám, kde si léto užíváte nejdéle.

Jako jediná ochrana před mrazy mu postačí bohaté zamulčování kůrou. V chladnějších oblastech s tuhými zimami můžete rostlinu zasypat větším množstvím kůry a navíc ochránit nepromokavým krytem. Na konci zimy, co nejdříve po nebezpečí nejsilnějších mrazů, odstraňte kryt a polovinu kůry a vyčkejte do opravdového jara (březen/duben), kdy můžete odhrabat i kůru, odstranit zbytky listů a nechat rostlinu opět vyrašit. Doposud vyzkoušená mrazuvzdornost je -21 °C.

Poslední revize 11-06-2022
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Agapanthus 'NAVY BLUE'
Agapanthus 'BLUE YONDER'
Agapanthus 'NORTHERN STAR'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.