Campanula 'VIKING'

Campanula
Campanula 'VIKING'
zvonek
VZRŮST nízká trvalka
 středně vysoká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.3-0.4m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.2-0.3m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ fialová
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce a polostín
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Květy v létě
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Zvonky patří zaručeně k nejpopulárnějším trvalkám jak naší přírody, tak i skalek českých a slovenských zahrad. Jedná se o bezúdržbové, na pěstování snadné rostliny nesoucí odstíny nejčastěji fialové a bílé barvy, výjimečně i modré a růžové. Kvetou od konce jara až do podzimu – podle odrůdy.

Nizozemský šlechtitel Arie Blom je především mistr mezi třapatkami, ale občas si vystřihne i jinou trvalku. Tentokrát je to zvonek a jmenuje se Viking. Tento překrásný kultivar je výsledkem několikanásobného křížení mezi kříženci, takže rodičovský druh již nikdo nevysleduje. Nese velké, 4-5 cm dlouhé, světle fialové, zvonkovité květy s hvězdicovitě rozevřeným ústím. Nevisí, ale převážně hledí do stran. Objevují se na vrcholech asi 40 cm vysokých, vzpřímených stonků.

Květy se objevují od června či července a kvetení podpoříte odstraňováním odkvetlých květů. Pravda, je to docela a práce a rostlina roní mléko, takže alergici by si měli dát při manipulaci s ní pozor. Jakmile začne být trs nepěkný, seřízněte jej 3 cm nad zemí a do měsíce naraší v nové trs s dalšími květy, jež vydrží sporadicky nakvétat až do posledních pěkných dnů podzimu. Opadavé listy jsou svěže zelené, úzce vejčité a mají dlouhé řapíky. Odrůda je chráněna patenty PP21021 (USA – 2016) a EU 29875 (Evropa – 2011).

Zvonek Viking je sterilní (nemá vitální semena), takže se neplevelí do zbytku zahrady a tvoří kompaktní trsy. Má rád rovnoměrně vlhkou ale dobře propustnou půdu a nevadí mu mírné přistínění. Pro bohaté kvetení potřebuje dostatek živin. Můžete jej pěstovat i v okrasných venkovních nádobách. Dává přednost mírně alkalické až neutrální půdě. Mrazuvzdorný do min. -29 °C.

Poslední revize 16-06-2023
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Campanula 'VIKING'
STANDARD
PRAHA POŠTOU


Podobné rostliny
Campanula 'SARASTRO'
Campanula persicifolia 'TAKION BLUE'
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.