Iberis ‚Ibsz0007‘ MERMAID LAVENDER

Iberis ‚Ibsz0007‘
Iberis ‚Ibsz0007‘ MERMAID LAVENDER
štěničník, iberka
VZRŮST nízký nebo půdopokryvný
 nízká trvalka
BĚŽNÁ VÝŠKA 0.2-0.3m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.3-0.4m
KATEGORIE LIST listnatý stálezelený
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ lila
DOBA KVETENÍ červen - červenec
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY mírně vlhká ale s dobrou drenáží
USDA zóna (nejnižší) 5b   (do -27°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Trvalky a cibuloviny
Stálezelené listnáče
náhled fotonáhled fotonáhled foto
Iberka je nízká, stálezelená trvalka vytvářející půdní pokryv s masou květů od poloviny jara do první poloviny léta. Odrůdu MERMAID LAVENDER vyšlechtil roku 2015 v Nizozemí Silvan Adelmar Kamstra pro švýcarskou pobočky šlechtitelské firmy Syngenta Europe. Je chráněna patenty č. PP34308 (USA – 2022) a EU 62912 (Evropa – 2023).

Iberka MERMAID LAVENDER je překrásná stálezelená iberka nízkého růstu se vzpřímenými stonky o výšce 20-30 cm, na jejichž vrcholech vykvétají velká květenství o průměru 4-5 cm. Květy jsou sytě lila růžové, neblednou – spíše naopak: jak květ dozrává, barva se stává sytější. Jedná se o křížence hybridní iberky a druhu i. umbellata (iberka okoličnatá), která přirozeně tvoří růžové květy, ale chybí jí ten pěkný habitus, který nyní nabídne MERMAID LAVENDER. Trs je vcelku uhlazený, hustý, kompaktní a polštářovitý. Hlavní vlna kvetení začíná od června a pokud rostlinu poté ostříháte napůl, trs se zahustí a může nabídnout ještě jedno slabší kvetení koncem léta. Listy jsou tmavě zelené, protáhle úzce kopinaté a při okrajích mají výrazné zářezy.

Iberka poroste v dobře propustné, chudé nebo jen středně živné půdě neutrální či mírně alkalické reakce na plném slunci. Není to suchomilná skalnička, má ráda vlhko, ale nesnáší zimní mokro. Po ukončení kvetení doporučujeme celou rostlinu mírně zakrátit, aby zhoustla a zachovala si tvar a nevyholovala starší, dřevnaté stonky uprostřed. Tato odrůda je mrazuvzdorná do cca -25 °C.

Poslední revize 29-06-2023.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


NEMÁME ROSTLINU SKLADEM? ZKUSTE PODOBNOU:
Iberis 'Ib2401' ABSOLUTELY AMETHYST
Iberis 'PINK ICE'™
Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.