Campsis grandiflora

Campsis grandiflora
Campsis grandiflora
trubač velkokvětý - stromkový
VZRŮST nízký strom
BĚŽNÁ VÝŠKA 1.5-2.5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA 0.5-1m
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nápadné květy
BARVA KVĚTŮ +kombinovaná:lososová a žlutá
DOBA KVETENÍ červenec - září
NÁROKY NA SLUNCE slunce
NÁROKY NA PŮDU neutrální až zásaditá (vápenitá)
NÁROKY NA VLHKOST PŮDY rovnoměrně vlhká (nevysychavá)
USDA zóna (nejnižší) 6b   (do -21°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Květy v létě

Asi nejokázalejším druhem popínavého trubače je jeho čínská sestra (nebo bratr??) – trubač velkokvětý (Campsis je totiž latinsky ženského rodu).

Květy tohoto druhu jsou až 9cm široké, lososově růžové se žlutým hrdlem. Poupata tvoří hrozen, který neustále nakvétá novými květy až do mrazů. Listy jsou tmavě zelené, lichozpeřené a jasně vybarveným květům dělají atraktivní pozadí.

Původně se jedná se o liánu, která dokáže ve své domovině rychle obrůst ploty, zídky i pergoly. V tomto případě vám nabízíme neobvyklou formu s kmínkem a korunou, která stoprocentně rozzáří vaši zahradu uprostřed léta. V našich podmínkách je choulostivější než ostatní druhy, proto jej doporučujeme jen na chráněná místa, např. před jižní stranu domu. Pokud tuto možnost nemáte, na zimu korunku lehce zastřihněte a obalte bílou textílií, podobně jako se balí stromkové růže.

Přestože roste pomaleji než ostatní trubače, je potřeba jej každé jaro sestříhnout na kompaktní korunku, aby byly větve pevné a udržely nové výhony s květy. Stříhejte jej po mrazech – během dubna, na 2 až maximálně 3 pupeny loňských větví. Protože trubač kvete pouze na koncích nových výhonů, je žádoucí mít těch výhonů co nejvíce. Pokud chcete mít brzo bohatou korunu a oželíte kvetení v jednom roce, můžete jej zastříhnout ještě jednou (maximálně 2x) během léta a to vždy za druhým nebo třetím párem listů. Tím si zajistíte bohaté větvení pro další roky při zachování silných větviček.

Zem potřebuje mírně vápenitou, nedoporučujeme kombinovat s keři či stromy, které sázíte s rašelinou. Má dužnaté kořeny, které si poradí s dočasným nedostatkem závlahy, takže pozor na přelití, mohly by je napadnout plísně. Prodáváme POUZE ROUBOVANCE, které pokvetou již v roce prodeje. Mrazuvzdorný do -20°C, na chráněných místech až -24°C, a se zimní ochranou ještě o pár stupňů více.

Poslední revize 05-02-2008.
VELIKOSTI A CENY
MOMENTÁLNĚ NENÍ V PRODEJI


Vysvětlivky
  • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
  • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
  • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
  • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
  • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
  • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
  • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
  • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
  • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.