Parrotia persica 'VANESSA'

Parrotia persica
Parrotia persica 'VANESSA'
parotie perská
VZRŮST vyšší keř
BĚŽNÁ VÝŠKA 3-5m
BĚŽNÁ ŠÍŘKA
KATEGORIE LIST listnatý opadavý
BARVA LISTŮ zelená
KATEGORIE KVĚT nevýrazné květy / nekvete
BARVA KVĚTŮ
DOBA KVETENÍ
NÁROKY NA SLUNCE slunce
USDA zóna (nejnižší) 5   (do -29°C)
KÓD ZIMNÍ OCHRANY  
PRO ZÓNY 5+6 Kód zimní ochrany zóna 5+6
PRO ZÓNU 7 Kód zimní ochrany zóna 7
ZAŘAZENA DO KATEGORIÍ Opadavé listnáče
Živé ploty
náhled fotonáhled fotonáhled foto

Milovníkům méně obvyklých stromů a keřů vhodných do menších zahrad nabízíme novou odrůdu perské parotie nazvanou Vanessa.

Opadavé listy tohoto spíše sloupovitého keře jsou hladké až mírně lesklé, podobné buku, s nápadnými rýhami, které dodávají listu na plasticitě. Zjara jsou světle zelené a přes sezónu zůstávají svěží, než se na podzim změní jako mávnutím kouzelného proutku do ohnivých barev červené, oranžové a sytě žluté.

Oproti rodičovskému druhu se Vanessa vyznačuje štíhlejším a kompaktnějším růstem. Základní parotie totiž může na šířku dosáhnout až dvojnásobek své výšky. Tato kráska se však tváří, jako by držela přísnou dietu a do šířky větve příliš nerozkládá – možná i proto má jméno jako modelka.

Parotie má ráda živnou a hlubokou půdu, vlhkou ale dobře odvodněnou. Pro nejlepší barvy na podzim je dobré ji pěstovat spíše v kyselém prostředí. Není náročná na údržbu, po výsadbě kromě občasné zálivky nepotřebuje nic než obdiv. Řez není nutný, ale je možný před rašením na jaře. Plně mrazuvzdorná do cca -34°C.

Poslední revize 09-10-2008.
VELIKOSTI A CENY
Veškeré zboží si můžete vyzvednout osobně v prodejně, nebo nechat dodat zvolenou formou dopravy - POŠTOU / AUTEM. Zde je ceník přepravného. Dodáváme i na Slovensko.
Položky označené POŠTOU lze zabalit do krabice a odeslat kurýrem, nebo v případě větší objednávky je odeslat naší dopravou, pokud by balíková služba přesáhla cenu dodání naším vozem. Více o dopravě zde.
Nevíte si rady s objednávkou? Zkuste informace jak objednávat.
 Nezáleží na tom, ve které prodejně se rostlina právě nachází. Pokud si ji předem objednáte, připravíme vám ji tam, kde si ji přejete vyzvednout.
 
náhled zboží typ objem
kont.
velikost kvalita cena ve které prodejně? způsob odeslání počet ks
Parrotia persica 'VANESSA' výška 250-300 cm, šířka 70-80 cm
De Luxe
PRAHA AUTEM


Podobné rostliny
Parrotia persica
fagus sylvatica 'DAWYCK'
Photinia villosa var. maximowicziana
Vysvětlivky
 • STANDARD - Rostliny této kategorie jsou 1.jakosti s hustotou větví a celkovou šířkou přiměřenou věku a způsobu pěstování v kontejnerech.
 • DE LUXE - Do této kategorie patří speciálně vybrané kusy, které na svůj věk a výšku mají velmi husté větvení a celkový luxusní vzhled, zpravidla díky pravidelnému stříhání nebo jiné speciální péči.
 • EXTRA - Tyto rostliny jsou již velmi rozrostlé a věkově zralé se solitérním vzezřením.
 • HOBBY - Hobby rostliny jsou stejně kvalitní jako naše běžná standard kvalita, ale jsou mladší a tím pádem menší a levnější.
 • KEŘ - dřevina, která houstne zejména větvemi rostoucími od země.
 • STROM - kmenová dřevina s korunou, kdy kmen má výšku 190-210 cm, není-li v popisu uvedeno jinak. Za obchodní velikost se u stromů považuje obvod kmene ve výšce 1m.
 • POLOKMEN, MINIKMEN - kmenová dřevina s nižším kmenem než má strom, výška kmene je uvedena v popisu velikosti.
 • ZAVĚTVENÝ OD ZEMĚ - znamená dřevinu, která neroste jako klasický keř, ale má kmen a větve se objevují již od země a pokračují vzhůru podél kmene.
 • u TRAV a TRVALEK se většinou uvádí průměr květináče nebo průměr trsu, čímž se odkazuje na hustota trsu.
VZROSTLÉ ROSTLINY nad 150 cmsolitéry, clonící a plotové keře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies - podrobnosti naleznete zde . Dalším používáním tohoto webu beru tuto informaci na vědomí ROZUMÍM.